«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Ethereum Yeşil, Fiyat Yükselebilir mi?

Ethereum Yeşil, Fiyat Yükselebilir mi?

Ethereum-Yesil-Fiyat-Yukselebilir-mi.png

Ethereum haftalarca düşüş yaşadı ve ardından altcoin kralı 1000 doların üzerine çıktı. Son 24 saat içinde %9’a yakın yükseldi ancak geçen hafta madeni para %22’lik çift haneli bir kayıp kaydetti.

Kripto para 900 doların altına bile düştü, ancak alım gücü yavaş yavaş toparlandıkça, ETH grafikte yukarı doğru hareket etti. Teknik görünüm hala oldukça riskli olduğu için Ethereum’un kuzeye doğru hareket etmeye devam edip etmeyeceği kesin olarak söylenemez.

Ayılar hala piyasanın kontrolünde ve madeni para 100$’dan düşerse, bir sonraki ticaret bölgesi 700-900$ arasında yer alıyor. Alıcılar daha sonra piyasaya tekrar girebilir ve varlığın fiyatını geri alabilir. ETH yukarıda belirtilen ticaret bölgesine düşerse alıcılar tekrar piyasaya girebilir. ETH on haftayı aşkın süredir tamamen düşüşte.

Ethereum Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Ethereum
Ethereum bir günlük grafikte 1090$’dan işlem görüyor | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH, yazı yazılırken 900 doların en düşük seviyelerine dokunduktan sonra grafiğinde yükseldi. Varlık, dört saatlik grafikte 1090 $ olarak fiyatlandırıldı. Madeni para için genel direnç 1200 dolarda kaldı. Satıcılardan gelen bir başka darbe, fiyatın 800-900 dolar işaretine yakın düşmesine neden olacak.

Dört saatlik grafikte, Ethereum tekrar hafifçe düştü ve piyasada düşüş etkisi olduğunu gösterdi. Varlığın hacmi düşmüştü, bu da daha az satın alma anlamına geliyordu. Kırmızı hacim çubuğu tekrar düşüş fiyat hareketine işaret etti.

Teknik Analiz

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte alım gücünde rahatlama gösterdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH’nin grafikte yükselmesiyle birlikte piyasada satın alma gücü de arttı. Dört saatlik grafikte, madeni para, fiyatta daha fazla düşüşün meydana gelebileceğini belirterek alım gücünde bir düşüş gösterdi. Göreceli Güç Endeksi, bir düşüş kaydettikten sonra 50 işaretine yakındı.

RSI hala pozitifti, bu da satın alma gücünün satış gücünü devirdiği anlamına geliyordu. Aynı şekilde satın alma gücü ortaya çıktıkça, ETH’nin fiyatı 20-SMA çizgisinin üzerine çıktı. 20-SMA’nın üzerindeki fiyat, alıcıların fiyat momentumunu yönlendirmekten sorumlu olduğu anlamına geliyordu.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Kurtarma Bu Direnci Temizlerse Hız Kazanabilir

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte satın alma sinyalini gösterdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Kısa bir rahatlama rallisi, alıcıların pazara geri dönmeye başlamasına neden oldu. Fiyat yönünü ve aynı boyalı yükseliş işaretlerindeki değişimi gösteren Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama. MACD bir yükseliş geçişi yaşadı ve madeni para için satın alma sinyali olarak yorumlanan yeşil sinyal çubukları parladı.

Alıcılar ETH’ye hükmetmeye devam ederse, yakında fiyat direncini hedefleyebilir. Chaikin Money Flow, grafikte toparlanmayı da tasvir etti. Gösterge, sermaye çıkışlarının ve girişlerinin durumunu gösterir. Basın zamanında, CMF, ETH için eşit miktarda sermaye girişi ve çıkışını temsil eden yarı çizgiye park edildi.

İlgili Okuma | Ether, BTC Slaytıyla Aşağı Çekilerek 1K Doların Altına Düştü – Sıradaki ETH Desteği Ne?

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *