«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Ethereum Varilleri 1.700 Doları Geçti – Sonraki Hedef: 2.000 Dolar

Ethereum Varilleri 1.700 Doları Geçti – Sonraki Hedef: 2.000 Dolar

Ethereum (ETH) fiyatı 1.700 doların üzerinde bir yükseliş momentumuna işaret ediyor. Ve herkes bayıldı.

Bloomberg Intelligence araştırma analisti James Seyffart etkilendi: “Ethereum oradaki direnişin içinden uçtu.”

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri, Fed’in %0,75’lik faiz artırımının ardından yükseldi. Gerçekten de kripto alanı için iyimser bir domino etkisiydi.

ETH 1.700 Doların Üzerinde Kalabilir mi?

Şimdi, ETH akıl almaz olanı yapabildi, ETH’nin yapması gereken tek şey bu ivmeyi korumak ve 1.700 $ çizgisinin üzerinde kalmak için elinden gelen her şeyi yapmak.

Dahası, Nasdaq Bileşik hisseleri de GSYİH raporunda açıklanan ABD ekonomik çöküşüne rağmen Perşembe günü %2,67 arttı. Bu, Nasdaq’ın Nisan 2020’den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul ediliyor.

Buna ek olarak, bu, 16 Aralık 2008’den bu yana en büyük Nasdaq faiz artışı olarak kabul ediliyor ve burada Fed’in eski başkanı Ben Bernanke, küresel bir mali krizin ortasında faizi neredeyse sıfıra indirdi.

Ethereum, Eylül ayında gerçekleşen birleşme etkinliğine paralel olarak bir boğa koşusu sergilemeye hazırlanıyor. ETH fiyatı, iki dürtü dalgası arasında dilimlenmiş ve ETH tutmada bazı sorunlara yol açabilecek bir çatallanma hareketini gösteriyor.

1.270 dolar seviyesine doğru olası bir geri çekilme bir olasılık olmaya devam ediyor. 1.250 dolar seviyesindeki bir kırılma, bu son ralliyi geçersiz kılabilir.

ETH fiyatına ilişkin haftalık tahmin, en büyük ikinci kripto paranın 1.5-1 ticaret kurulumundan geçmesiyle doğrulandı.

Hedef Bölge Hiti 28 Temmuz, Sonraki Hedef: 2.000$

Analistler, 22 Temmuz’da ETH’nin potansiyel bıçak yakalama veya v-şekli düzeltme ve tasfiyesine ilişkin birkaç bakış açısına izin verdiler. Bıçak yakalama 1.300-1.350 $ seviyesinde gerçekleşebilir veya düşüşten sonra 1.900 $ bölgesini hedefleyebilir.

Bir yükselişin geçersiz kılınması, ayarlamalar ve doğruluk için biraz alan yaratmak için 1.250 dolara taşındı. Aslında analistler ve uzmanlar, ETH ticaretinde daha fazla güven kazanmak için 1.460 doları aşan bir ihlali beklemeyi tavsiye ediyor. Ve bu yakın zamanda oldu.

İlk hedef bölge 28 Temmuz’da delindi. ETH’nin büyük hamleleriyle giden tüccarlar şu anda madeni para ile karlılıkta adımlar atıyorlar. ETH fiyatı, kısa vadede 1.900 dolara doğru yükselirken boğa koşusunu başarıyla doğrulamayı başardı.

ETH muhtemelen 2.000 dolar seviyesine ulaşabilir ve tek yapması gereken ayakta kalmak ve 1.700 doların üzerinde durmak. 2.000 seviyesi, 2.158 $ olarak belirlenmiş bir direnç bölgesi ile bir sonraki potansiyel hedeftir.

ETH total market cap at $384 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from TIME, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *