«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Ethereum Tükenme Belirtileri Gösteriyor, Ama Yine de 1.700 Dolara Dokunabilir mi?

Ethereum Tükenme Belirtileri Gösteriyor, Ama Yine de 1.700 Dolara Dokunabilir mi?

Ethereum-Tukenme-Belirtileri-Gosteriyor-Ama-Yine-de-1700-Dolara-Dokunabilir.png

Kripto piyasası, son rüzgarlara rağmen yükseliş momentumunu genişletti, Ethereum bu toparlanmada liderliğini sürdürüyor. Piyasa değerine göre ikinci kripto, geçen hafta %35 kârla 1.600 dolardan işlem görüyor.

İlgili Okuma | İyileşmekte olan Kripto Piyasası: ApeCoin ve Eğri DAO Kazançlarını Gösteriyor

Ticaret firması QCP Capital paylaşılan Mevcut yükseliş fiyat hareketinin “herkes için hoş bir sürpriz” olduğunu iddia eden bir piyasa güncellemesi. Bu fiyat hareketi, en son ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısının arkasında başladı; Enflasyonu ölçmek için kullanılan bir ölçü.

TÜFE, kripto piyasası üzerinde olumsuz bir etkisi olması beklenen 40 yılın en yüksek seviyesinde bulunuyor. Ticaret firması, piyasa katılımcılarının önümüzdeki aylarda daha düşük enflasyon beklemesi nedeniyle tam tersinin gerçekleştiğini iddia ediyor.

Enflasyondaki bu potansiyel düşüş, risk varlıklarının rallilerini sürdürmeleri için bir miktar alan açabilir ve ABD Merkez Bankası’nı (Fed) 100 baz puanlık (bps) bir faiz artışını reddetmeye ikna edebilir. Finansal kurum kararını 27 Temmuz’da açıklayacak. QCP Capital şunları söyledi:

Şu anda, yüzde 20’lik bir 100bps şansı hala fiyatlanıyor, ancak bizim görüşümüz, 75bps’nin Fed’in yapacağı en fazla şey olduğu yönünde. 100 bps tamamen fiyatlandıkça başka bir artış bekleyin.

Ethereum, bu ağın yürütme katmanını konsensüs katmanıyla birleştirmek için ayarlanmış bir olay olan yaklaşmakta olan “Birleştirme” etrafında daha fazla netlik olduğu için rahatlamaya öncülük ediyor. Böylece, Ethereum’un bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs protokolüne geçişini sağlamlaştırıyor.

“Birleşme”, kripto pazarındaki genel duygunun değişmesine katkıda bulunan ve bu ralliyi destekleyen Eylül ayı için geçici olarak planlandı. QCP Capital, yükseliş fiyat hareketinin “opsiyon piyasasında şiddetle hissedildiğini” söyledi.

Sektör, Eylül ayı sonu için satın alma sözleşmeleri (çağrıları) satın almak için bir “acele” gördü. Başka bir deyişle, opsiyon tüccarları “The Merge”ın Ethereum üzerindeki potansiyel etkisi konusunda iyimser.

Ethereum ETH ETHUSDT
ETH’nin 4 saatlik grafikte küçük artışlarla fiyatı. Kaynak: ETHUSDT İşlem Görünümü

Ethereum Mevcut Ralliyi Uzatabilir mi?

Tersine, opsiyon piyasaları kısa vadede Ethereum için potansiyel tükenmeye işaret ediyor. QCP Capital, ETH fiyatına yapılan satış çağrılarında bir artış kaydetti ve diğer şirketlerden gelen iflas duyurularının, piyasa değerine göre ikinci kripto için kuyruk rüzgarı olarak çalışabileceğine inanıyor.

Karşı taraflarından milyarlarca dolarlık borcu karşılayamayan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) temerrüdüyle tetiklenen bulaşmanın bir kısmı, birçok şirket olumsuz etkilendi. Buna Celsius, BlockFi, Voyager ve Genesis dahildir.

Bu şirketler, neredeyse her hafta çıkan 3AC’den etkilendiklerini açıklayan yeni şirketlerle bazı seviyelerde faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmışlardır. Dün, kripto borsası Zipmex para çekme işlemlerini askıya aldı ve diğer şirketlerin de benzer önlemler aldığına dair artan söylentiler var.

İlgili Okuma | Solana (SOL), Mevcut Ayı Koşullarına Rağmen 2025’e Kadar 166 Doları Vuracak

QCP Capital dedi ki:

Piyasalar iyimser olsa da, henüz kredi bulaşmasından tamamen kurtulmuş olmayabilir. Dezavantajlı eğri pozisyonumuza eklemeler yapıyoruz ve biraz daha uzun gama ve vega (daha uzun vadeli seçenekler) tutuyoruz.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *