«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Mütevazı Kayıplar Basıyor, Bir Sonraki Büyük Patlamadan Önce Konsolidasyon?

Ethereum Mütevazı Kayıplar Basıyor, Bir Sonraki Büyük Patlamadan Önce Konsolidasyon?

Ethereum-Mutevazi-Kayiplar-Basiyor-Bir-Sonraki-Buyuk-Patlamadan-Once-Konsolidasyon.png

İkinci en büyük kripto para biriminin geleceği, ABD doları endeksinin toparlanmasıyla engelleniyor. Perşembe günü, Ethereum (ETH) fiyatı sadece hafif düşüşler gösterdi.

Ethereum Konsolidasyonları

21 Temmuz’da, kripto para piyasasında bir bütün olarak fiyat hareketi, tüccarların son kazançları sindirmesi ve Haziran ayının başından bu yana en güçlü toparlanma sıçramasının ardından kar kaydetmesi bir gün sürdüğü için çoğunlukla sessiz kaldı.

Ethereum Birleşmesi, son yükselişe neyin yol açtığına dair söylentilere rağmen listenin başında kaldı. Mainnet Merge için ön tarih olarak 19 Eylül’ün seçilmesinin ardından piyasa rallisi hızlandı.

TradingView verilerine göre, 20 Temmuz’da 1.620$’a ulaşan Ether (ETH) fiyatı, 21 Temmuz’un erken işlem saatlerinde 1.463$’a geriledi ve o zamandan beri 1.500$’da desteğin üzerine çıktı.

ethereethereumETH/USD back around $1,500. Source: TradingView

Merge haberlerinin neden olduğu ilk fiyat artışının ardından, çeşitli analistlerin Ether’in ana ağının hisse kanıtı kanıtına geçişi yaklaştıkça gerçekleşmesini beklediği şey burada.

Piyasa analisti Rekt Capital, Ether’in haftalık 1.300 doların üzerindeki bitişinin ve ardından daha da yükselmesinin önemini gösteren aşağıdaki grafiği yayınladı ve 21 Temmuz’daki geri çekilmeyi iyi bir gelişme olarak nitelendirdi.

Rekt Captial dedi ki:

“#ETH, üst turuncu bölgeye ulaşmak için yükselmeye devam edebilse de, ETH’nin düşmesi daha sağlıklı olurdu. Alt turuncu alanın bu şekilde yeniden test edilmesi, yalnızca devam etme olasılığını artıracaktır.”

Bu görünüm göz önünde bulundurularak, 21 Temmuz’daki geri çekilme, yakında 1.700 dolara yükselme olasılığını artırıyor.

İlgili Okuma | Ethereum Birleşmesi: ETHBTC Risk İştahının Geri Dönüşünü Nasıl İpuçları Verebilir?

Vitalik, ETH’nin Geleceğine İlişkin İpuçları Verdi

Ethereum’un kurucu ortağı detaylı Perşembe günü Fransa’daki Ethereum Topluluk Konferansı’nda ağın hisse kanıtına geçişinin çok ötesine geçen gelecekteki gelişmeler için planları. Ethereum ana ağını hisse kanıtı zinciri ile entegre edeceği için genellikle “birleştirme” olarak adlandırılan yükseltme, aslında planlanmakta olan bir dizi değişikliğin ilkidir.

Daha sonra Ethereum, Buterin’in birleşmeden sonra “dalgalanma”, “sınır”, “temizleme” ve “savurganlık” olarak adlandırdığı, son derece yakın olduğuna inandığı ek iyileştirmelerden geçecek çünkü “yapılacak tek şey bir şey yapmak. Ropsten’de birleştirme [test network]”dedi konferansta. Buterin, ağın sürekli güncellemelerinin arkasındaki neden olarak Ethereum ağını güçlendirme hedefinden bahsetti.

Ethereum, bu Eylül ayında tamamlanması beklenen entegrasyondan sonra yalnızca yaklaşık %55 oranında tamamlanmış olacak.

Artış, bir ölçeklendirme çözümü olan Ethereum sharding’in eklenmesinden kaynaklanıyor. Ethereum Vakfı, 2. katman blok zincirlerini daha da ekonomik hale getirecek, toplama veya toplu işlemlerin maliyetini azaltacak ve kullanıcıların Ethereum ağını koruyan düğümleri çalıştırmasını kolaylaştıracak. Buterin, ani yükselişin ardından şunları ekledi:

İlgili okuma | Ethereum 1500 Doları Geçti, 1200 Dolara Geri Dönme Olanağı Var mı?

Featured image from Shutterstock, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *