«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum Makro Faktörlerden Daha mı Güçlü? ETH Bu Hafta Test Edilecek

Ethereum Makro Faktörlerden Daha mı Güçlü? ETH Bu Hafta Test Edilecek

Ethereum-Makro-Faktorlerden-Daha-mi-Guclu-ETH-Bu-Hafta-Test.png

Ethereum hafta sonu yükseliş momentumunu kaybetti ve kısa vadede bir geri çekilmeye işaret ediyor. Kripto para birimi, geçtiğimiz hafta boyunca %14’lük bir kârla mevcut kripto piyasası toparlanmasına hâlâ öncülük ediyor, ancak makroekonomik faktörlerden olumsuz etkilenebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Boğaları, BTC 22.000 Dolar Seviyesinden Düşerken Telafi Etmeye Çalışıyor

Yazma sırasında, Ethereum (ETH), son 24 saatte %5 kayıpla 1.530 dolardan işlem görüyor.

Ethereum ETHUSD
ETH’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: ETHUSDT İşlem Görünümü

Araştırma firması Messari’deki kıdemli bir analiste göre, piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi bu hafta çeşitli zorluklarla karşılaşacak. NewsBTC’nin bildirdiği gibi, Ethereum mevcut piyasa rahatlama rallisinin merkezinde yer aldı.

ETH çekirdek geliştiricileri, Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne geçişini tamamlayacak olan “The Merge” için bir tarih belirledi. Merakla beklenen etkinlik bu yıl Eylül ayında gerçekleşecek, ancak duyuru mevcut makro koşulları hafifletmek için yetersiz olabilir.

Messari analisti, bu haftanın ETH’nin gelecekteki fiyat hareketine ışık tutmanın anahtarı olacağına inanıyor. Geçen haftadan bu yana, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şirketler kazanç raporlarını yayınlıyor.

Şimdiye kadar, büyük teknoloji şirketleri nispeten iyi sonuçlar veriyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde Apple, Meta, Google, Exxon, Ford, Amazon, Intel ve diğer devler kazançlarını açıklayacak.

Sonuçlar olumluysa, Ethereum ve kripto piyasası kritik direncin ötesine geçmeye devam edebilir. Bu şirketler piyasa beklentilerini karşılayamazsa bunun tersi geçerli olacaktır. analist söz konusu ETH ve BTC’nin S&P 500 ile korelasyonunu gösteren aşağıdaki görüntüyü paylaşırken:

Hisse senetleriyle eth korelasyonu devriliyor. Kazançlarda büyük kayıplarımız varsa, bu hafta piyasaya sürülen federallere ve hisse senetlerine kötü bir tepki, birleştirme> makro testi olacaktır.

Ethereum ETH ETHUSDT
Kaynak: Twitter üzerinden Dunleavy

Grafiğin gösterdiği gibi, ETH’nin fiyatı Temmuz 2022’nin başından bu yana geleneksel piyasadan, özellikle S&P 500’den ayrışıyor. Büyük olasılıkla “Birleşme” duyurusuna bir tepki olarak, bu eğilim kötü bir kazanç sezonunun ardından tersine dönebilir. .

Ethereum İçin Önde Neler Var?

Öte yandan, şirketler zarar kaydederse, S&P 500 ve diğer Endeksler daha düşük bir eğilim gösterebilir ve nihayetinde küresel finans piyasalarında çok aylı düşüş eğilimi için potansiyel bir makro dibe işaret edebilir.

Analist, S&P 500’deki şirketlerin yalnızca %21’inin kazançlarını bildirdiğini kaydetti. Bu, eski pazarlarda ve kripto pazarlarında yaklaşan eğilimi belirlemek için bu Endeksin çoğunluğunu bırakır. analist katma:

Büyük teknoloji ıskalar ve kılavuzlar düşerse, sonunda insanların beklediği ileriye dönük p/e’yi yansıtmak için hisse senetlerindeki işareti görebiliriz. Kazançlar herhangi bir dönem için hala tarihsel olarak yüksek, savaş, rekor yüksek enflasyon, pandemi vs. olan birini unutun.

Ethereum ETH ETHUSDT
Kaynak: Twitter üzerinden Dunleavy

İlgili Okuma | Bitcoin 22.000 Doların Altına Düşerken 57.000’den Fazla Tüccar Tasfiye Edildi

Ethereum gelecek haftayı hisse senedi türbülansından zarar görmeden geçirebilirse, yükseliş momentumu uzayabilir. 1.700 dolar, boğa inancını ölçmek için hala büyük bir direnç noktası, eğer bu yatırımcılar ETH’yi bu noktanın ötesine itebilirse, kripto para birimi çok daha yüksek seviyeleri geri kazanabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *