«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Kurucu Ortağı: “Jeopolitik Gerilimler, Kripto Paralar için Geri Dönüşü Olmayan Bir Şey Yarattı!”

Ethereum Kurucu Ortağı: “Jeopolitik Gerilimler, Kripto Paralar için Geri Dönüşü Olmayan Bir Şey Yarattı!”

0_DLLpCJOgb7SREaIK

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Joe Lubin, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden çatışmaların kripto para benimsenmesini geri dönüşü olmayan bir noktaya getirdiğini belirtti.

“Camo Ethereal 2022” etkinliğinde konuşan Lubin, Decrypt’in baş editörü Daniel Roberts’a konuştu ve Ukrayna’nın, Rusya’ya karşı savaşında önemli bir silah olarak “kripto paraları” kullanmasının, sektör için oldukça önemli başka bir an olduğunu belirtti.

“Bu durum, kripto paralardaki benimsenmenin “anaakım” seviyeye gelmesini temsil eden önemli bir an. Durum artık ulusal güvenlik meselelerine kadar geldi. Etkileri çok derin olacak ve endüstri için geri dönüşü olmayan bir noktayı yaratacak çünkü teknolojinin çok güçlü ve durdurulamaz olduğu gayet açık.”

Elliptic’ten alınan verilere göre, Ukrayna hükümeti ve bir sivil toplum kuruluşu, Rusya ile savaşın devam ettiği günlerde şimdiye kadar 63,8 milyon doların üzerinde kripto para bağışı topladı. Kripto paraların gücünden yararlanan Ukrayna hükümeti şimdiye kadar Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer bazı meme coin’ler ile bağış toplamaya devam ediyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçen hafta Başkan Vladimir Putin’in “Z-ombi Rejimi”ne direnen Ruslar ve Belaruslular için merhamet çağrısında bulundu. Buterin, daha önce Rus işgalini kınamıştı.

Lubin, Doğu Avrupa’daki son gelişmeleri, kripto para birimlerini kullanmak için yarışan ulus devletlerle bir silahlanma yarışına benzetti:

“Bu ülke ve diğerleri, bu güçlü araç ve silahtan yararlanmak zorunda kalacak. Kimse silahları sevmez ama komşularınız kadar güçlü silahlara sahip olmalısınız” açıklamasının ardından, “Her ulus devlet politika oluşturmalı, bilgi sahibi olmalı ve bu araçları kullanmaya başlamalıdır” notunu paylaştı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *