«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum için Heyecanlandıran İddia, Büyük Ralli Yolda!

Ethereum için Heyecanlandıran İddia, Büyük Ralli Yolda!

626e9cd55cf3b00f74004447
  • Ethereum fiyatı bir süredir içinde bulunduğu düşüşten kurtuldu ve 1700 dolarlık seviyenin üzerine çıktı.
  • Analistler, Elliott Wave Teori’sine göre fiyat hedefinin 10.000 dolarlık seviyeyi koruduğunu düşünüyor.

Ethereum ağı, zincir içi (on-chain) aktivitede bir düşüş gösterdi. Yaşanan bu düşüşe rağmen, fiyat bir düşüş eğiliminden kurtuldu ve 1700 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Analistler, tüm bu gelişmeler ışığında Ethereum’da bir kırılma konusunda iyimser olduklarını dile getirdi.

Ethereum 1700 Doların Üzerinde

Kripto dünyasının tanınan analistlerinden birisi olan Dr. Arnout Ter Schure, Elliott Dalga Prensibini (Elliott Wave Principle) uyguladığını ve bu prensibe göre Ethereum fiyat hedefinin şu an 2300 dolarlık seviyede yer aldığını belirtti.

Elliott Dalga Prensibi, fiyat modellerindeki uzun vadeli eğilimlerini saptamak için kullanılan bir analiz türü olarak ön plana çıkıyor ve gelecekteki fiyat hareketleri için olası sonuçları ortaya çıkaran dalgaları belirlemeye ve tahmin etmeye yardımcı oluyor.

Fiyat grafiğinde yer alan modelleri arayarak iniş ve çıkışları ortaya çıkaran bu model. Ethereum (ETH) fiyat trendine uygulayan analist tarafından altcoinin son dördüncü ve beşinci dalgalarını tamamladığı öne sürüldü. Dalga tamamlandığında , Ethereum fiyatının ideal olarak 1500 dolar seviyesine düşmesini ve dördüncü dalganın sonunun 2.150 dolar olmasını bekliyor.

Ethereum

Ethereum, 5. dalgasını tamamladıktan sonra, Kasım 2021’de başlayan düzeltmeyi teknik olarak tamamlayacak. 2150 doların üzerinde bir geri dönüş, ralliyi 10.000 dolar seviyesini doğrulayacak şekilde pozisyon alabilir.

Ağdaki İşlem Ücretleri Azalıyor

Kripto pazarındaki büyük düşüşten sonra, ağ son derece düşük ücret seviyeleri kaydetti. Santiment’in bir raporuna göre, Ethereum ağındaki aktivite şu an oldukça düşük seviyelerde. Analistler, düşük aktivite seviyeleri ile stabilcoin hızı arasında bir bağlantı gözlemlediklerini paylaştı.

Hız ya da Velosity, kripto ekonomisinde paranın ne kadar hızlı dolaştığının bir ölçüsü olarak kullanılmaktadır. Ethereum’daki mevcut seviye, stabilcoin (DAI) hızı ve düşük zincir içi aktivite seviyesi hazırda bekletme modunu gösterir. Analistler, ayıların uyuduğuna ve bir tetikleyici beklediğine inanıyor.

Sonuç olarak, Ethereum ayıları şu anda aktif değil ve altcoin fiyat trendinde bir tetikleyici bekliyor. DAI hızındaki bir artış, ETH fiyat rallisinin tetikleyicisi olarak kabul edilebilir.

Bir kripto analisti olan @BitQueenBR, 1400-1500 dolar seviyesine düştükten sonra fiyatın toparlanabileceğine inanıyor. O zamana kadar analist, fiyatta bir düşüş eğilimi beklediğinin de altını çizdi.

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *