«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Ethereum Hayati Direncin Üzerine Çıktı, Yakında 1500 Doları Tekrar Ziyaret Edebilir

Ethereum Hayati Direncin Üzerine Çıktı, Yakında 1500 Doları Tekrar Ziyaret Edebilir

Ethereum-Hayati-Direncin-Uzerine-Cikti-Yakinda-1500-Dolari-Tekrar-Ziyaret.png

Ethereum için boğalar grafikte geri döndü, altcoin son 24 saatte değer kazandı. Bitcoin’in kuzeye doğru hareketi, Ethereum’un kayıp değerinin bir kısmını kazanmasına yardımcı oldu. Diğer altcoinler de benzer bir ticaret modeli izledi.

Ethereum kısa süre önce 1500 $ işaretine dokundu, ancak basın zamanında, madeni para yukarıda belirtilen seviyenin biraz altına yerleştirildi. Geçen hafta, Ethereum değerinde %30’a yakın bir artış kaydetti. Yeni hafta, piyasayı hareketlendirenleri yeşilde ticarete sevk etti.

Fiyattaki tutarlı artışla Ethereum, daha önce geçmek için mücadele ettiği 1280 dolarlık direnç işaretini geride bıraktı. Birkaç kez yukarıda belirtilen seviyede dirençle karşılaştı. Satın alma gücü de piyasaya geri döndü ve bu da ETH’nin fiyat hareketini sürdürmesine yardımcı oldu.

ETH’nin yükseliş duruşunu sağlamlaştırması için önemli Ethereum’u fiyatını 1500 doların üzerinde tutuyor. Bitcoin 22.000 doların üzerine çıktı ve ETH 1500 dolara dokundu, piyasa değeri de yükseldi. Bugün küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saatte %3’lük pozitif bir değişimle bir aydan uzun bir süre sonra 1,04 Trilyon Dolar seviyesindeydi.

Ethereum Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte 1476 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH yazı yazılırken 1476 dolardan işlem görüyordu. Birkaç işlem seansı önce dokunduğu 1500$’a çok yakın hareket ediyordu. Genel fiyat tavanı 1500 dolardı ve aynı seviyenin üzerine çıkmak ETH’nin yükseliş duruşunu güçlendirebilir.

Öte yandan, Ethereum bir düzeltmeye tanık olursa, önce sırasıyla 1300 dolara, ardından 1100 dolara düşecek. ETH, fiyat artış eğiliminin bir işareti olan daha yüksek seviyeler kaydetmeye devam etti. İşlem gören Ethereum miktarı azaldı, bu da alıcıların piyasaya hakim olduğu anlamına geliyordu.

Teknik Analiz

Ethereum
Dört saatlik grafikte Ethereum aşırı satın alındı ​​| Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH, geçen hafta alım gücü açısından toparlandı. Satın alma baskısı sürekli olarak arttı ve bu şekilde kaldı. Göreceli Güç Endeksi, alıcıların hakim olmaya devam etmesiyle aşırı alım bölgesinin üzerindeydi.

Aynı şekilde, ETH’nin fiyatı 20-SMA’nın üzerindeydi ve bu da alıcıların dört saatlik grafikte fiyat momentumunu yönlendirdiğini gösteriyor. Sadece bu değil, altcoin fiyatı da 50-SMA ve 200-SMA çizgilerinin üzerine yerleştirildi, bu altcoin kralı için belirgin bir yükseliş gücü.

İlgili Okuma | Ethereum Varilleri 1.400 Doları Geçerken Tasfiyeler 230 Milyon Doları Aştı

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte sermaye girişlerinde artış gösterdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Satın alma gücündeki büyüme, genellikle bir varlığın artan sermaye girişleriyle eş anlamlıdır. Gösterge, yukarıdaki grafikte aynı okumayı gösterdi. Chaikin Money Flow, sermaye girişlerini ve çıkışlarını kaydeder. Gösterge yarım çizginin üzerindeydi, bu da sermaye girişlerinin dört saatlik grafikteki sermaye çıkışlarından daha fazla olduğu anlamına geliyordu.

Müthiş Osilatör, fiyat yönünü ve potansiyel geri dönüşü de işaretler. AO, yeşil histogramlar gösterdi ve belirtilen alıcılar geri döndü, çünkü bu aynı zamanda Ethereum için satın alma sinyali olarak da yorumlanabilir. 1500 doların üzerine çıkmak, piyasadaki alıcı yardımı ile birlikte ETH için önemli olmaya devam ediyor.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Bitcoin’i Geçti, ETH Neden 1.500 Dolara Yükselebilir?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *