«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı, Fiyat Takip Edecek mi?

Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırdı, Fiyat Takip Edecek mi?

Ethereum hash oranı son zamanlarda yükselişte. Kripto para madencileri için en karlı girişimlerden biri oldu ve daha fazla insan ganimetlerin bir kısmının tadını çıkarmak için akın ettikçe, hash oranı fırladı. Şimdi sadece Mayıs ayı içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bununla birlikte, dijital varlığın fiyatının madencilik hash gücü açısından yaptığı kadar iyi ayarlanıp ayarlanmadığı sorusu devam ediyor.

Ethereum Hashrate Yeni ATH’yi Vurdu

Madencilik söz konusu olduğunda, Mayıs ayı Ethereum için çok iyi bir ay olacak. Nisan ayı boyunca istikrarlı bir şekilde tırmandıktan sonra, madencilik hash oranı ayın 3’ünde 1.1923 PH/s’ye ulaştı. Bu, piyasada anlaşılır bir şekilde geniş çapta kutlandı, ancak bundan çok uzaktı.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Önümüzdeki birkaç hafta, birbiri ardına belirlenen yeni tüm zamanların en yüksek seviyeleri olacak. Şimdi, ayın iki haftası, başka bir ATH’ye ulaştı. 13 Mayıs’ta Ethereum hash oranı 1.2370 PH/s’ye yükseldi. Bu, hash oranının şimdiye kadarki en yüksek seviyesi. Yıllık bazda %124’lük bir büyümeyi temsil ediyor.

TradingView.com'dan Ethereum fiyat tablosu

ETH price settles above $2,000 | Source: ETHUSD on TradingView.com

Ethereum hala bir çalışma kanıtı mekanizması üzerinde çalışıyor ve şu anda ağ için hash oranı sağlayan 80’den fazla madencilik havuzu olduğu bildiriliyor. Unutulmaması gereken bir şey, “Birleştirme” yaklaştıkça hash oranının yükselişte olmasıdır. Bu yükseltme, aşağıdakilere olan ihtiyacı etkili bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

işlemleri doğrulamak için karmaşık denklemleri çözmek için gereken yüksek bilgi işlem makineleri. Bunun yerine ağ, işlemleri gerçekleştirmek için bir hisse kanıtı mekanizması kullanır.

ETH nasıl gidiyor

Ethereum, bir kez daha 2.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu, çöküşler ve düşüşlerle dolu uzun bir haftanın ardından geldi. Zor kazanılmış bir zafer ama yine de bir zafer. Bununla birlikte, trend açısından tek kişi gibi görünüyor.

Dijital varlığın göstergelerine bakıldığında, hem kısa hem de uzun vadede inanılmaz bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada 2.000 $ seviyesinin üzerinde pozisyonunu koruyor olsa da, 50 ila 200 günlük hareketli ortalamaların altında işlem yapmak gibi düşüş eğilimi gösteren bir varlık için tüm kutuları işaret ediyor.

İlgili Okuma | Satışlar Yoğunlaştıkça Ethereum 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü

Yatırımcılar arasındaki duygu da tamamen satış bölgesine kaydı. 100 – 200 günlük MACD bile satışa işaret ediyor. Bunun gösterdiği şey, şu anda yatırımcılar üzerindeki satış baskısının son zamanlarda görülen en yüksek baskılardan biri olmasıdır.

Yine de, ETH sahipleri diğerlerine kıyasla çok kötü durumda değil. Çoğunluk dijital varlığı elinde tutanların yüzdesi kâr bölgesinde kalıyor ETH tüm zamanların en yüksek değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş olsa da. Çoğunluğun madeni paralarını bir yıldan fazla süredir elinde tuttuğunu da belirtmekte fayda var.

Featured image from Medium, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *