«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum (ETH) Parlaklığını Kaybetmeye Devam Ediyor, 1.100 Doların Altına Düşüyor

Ethereum (ETH) Parlaklığını Kaybetmeye Devam Ediyor, 1.100 Doların Altına Düşüyor

Ethereum-ETH-Parlakligini-Kaybetmeye-Devam-Ediyor-1100-Dolarin-Altina-Dusuyor.png

Ethereum (ETH), geçen hafta yüzde 10 artışla en iyi performans gösteren kripto para birimi olarak ortaya çıktı. Ayrıca, piyasa koşulları gerçekten iyimser olsaydı, kripto para birimi için yakın zamanda oluşturulan yükselen trend çizgisinin ETH’yi daha da yükseltmesi gerektiği belirtildi.

ETH fiyatı, merkezi olmayan akıllı sözleşme belirteci dik trend çizgisi üzerinde yükselemediği için erken zayıflık belirtileri gösterdi. Salı günü, yeni bir olumsuz tez, 1.122 dolar seviyesinin 1.000 dolar civarında hedeflerle kırılacağını öngördü.

Çarşamba günkü kripto para fiyat analizi, piyasa gözlemcilerinin önceki 24 saat içinde keskin bir düşüş ve 1.100 dolarlık desteğin altında açık bir ihlal fark etmesinden dolayı kasvetli. Bu nedenle, ETH’nin daha da düşmesi muhtemel ve 1.050 dolar civarında bir sonraki zayıf destek seviyesini kırmaya çalışacak.

Image - Today's Crypto News

Önerilen Okuma | Tezos (XTZ) 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yakın – Boğalar 1,80 Dolara Doğru Düşebilir mi?

Ethereum 1.070 Dolarda Sabitlendi, Son 7 Gün İçinde Neredeyse %6 Düştü

Bu yazı itibariyle, ETH şurada işlem görüyor: 1.070 $ Coingecko tarafından Çarşamba günü yayınlanan verilere göre, geçen hafta yüzde 5,9’luk bir düşüş.

Önceki 24 saat içinde, dünya çapındaki satışlar devam ederken piyasa ağırlıklı olarak kırmızıda işlem gördü. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 4,27 düştü. Bu arada, önde gelen kripto para birimlerinin çoğu benzer sonuçlar gördü.

Olumlu senaryo gerçekleşirse, boğalar 1.200 $ MA200’ün üzerine çıkacak ve ardından 1.700 $’ın üzerinde konsolide edilmeden ve beyaz trend çizgisini kırmadan önce 1.300-1.500 $ direnç bölgesinin üzerinde toparlanacak.

Ayrıca, gerileme beklentisi ve likidite eksikliğinin neden olduğu makroekonomik belirsizlikler göz önüne alındığında, hedef zor görünüyor.

Önerilen Okuma | Quant (QNT) Kayıtlarında Geçmiş Günlerdeki Kazançlar – Yerinde Kısa Vadeli Bir Yükseliş mi?

ETH total market cap at $130 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

FTX Basıncı, TÜFE Sonucu ve Fed Kolaylaştırma

Merkezi FTX borsası, kripto paralarını yüksek bir yıllık getiri için dönüştürmeye hazır tüccarları finanse ederek ETH ve diğer kripto para birimleri üzerindeki satış baskısının en büyük katkılarından biri olabilir.

Böyle bir plan, halihazırda yerel ortalamanın üzerinde bir destek düzeyini sürdürmek için mücadele eden bir kaynağa büyük bir baskı uygular.

Bu arada, kripto tüccarları, Federal Rezerv’in tüketici fiyat artış oranını hafifletmek için ne kadar aktif olması gerektiğine dair ipuçları için Çarşamba günü ABD enflasyon göstergesi olan Haziran Tüketici Fiyat Endeksi’nin yayınlanmasını beklemeye devam ediyor.

Ethereum fiyatı geçen hafta 1.275 dolardan önemli bir yükselişe ulaştı. 1.200 doların üzerinde kısa bir konsolidasyondan sonra, ETH hızla yönünü değiştirdi ve düşmeye başladı.

1.175 dolarlık desteğin altındaki ciddi bir ihlalin hemen ardından ETH, Salı öğlen saatlerinde hızla düştü. Alım satım seansının sonucu, 1.100$ desteğinin açık bir şekilde kırılması ve ardından 1.050$’ın altına düşmesi ile işaretlendi.

Featured image from Green Living, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *