«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum (ETH), Kripto Selloff Derinleştikçe 950 Dolara Düştü

Ethereum (ETH), Kripto Selloff Derinleştikçe 950 Dolara Düştü

Ethereum (ETH), daha geniş kripto piyasası görünürde hızlı bir çözüm olmadan veya en azından henüz görünmeden güneye kaymaya devam ederken, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez 1.000 doların altına düştü.

Ether (ETH), Bitcoin’in kaybını takip etmek için geçen gün yüzde 7,32 düşerek özellikle kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçtiğimiz hafta yüzde 37,4 düşüşle şu anda 950 dolardan satılıyor.

Bitcoin piyasasını önceki iki hafta boyunca bir bütün olarak incelemek, bütününün düştüğünü ortaya koyuyor. Bu düşüş geçen hafta derinleşti ve tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinden neredeyse 300 milyar doları sildi.

Önerilen Okuma | Bitcoin (BTC) 18.000 Doların Altına Düştü – Satışları Ne Önleyebilir?

Ethereum 7 Gün İçinde Değerinin Yarısından Fazlasını Kaybetti

Ancak, büyük bir düşüş yaşayan sadece kripto değil. S&P 500 geçen hafta yüzde 4,25 düştüğü için Wall Street de aynı şekilde kargaşa içinde. Aynı zaman çerçevesinde, Dow Jones Endüstriyel Ortalama yüzde 4 düşerken, NASDAQ yüzde 2’den daha az keskin bir düşüş yaşadı.

Bitcoin düştüğünde normal olduğu gibi, alternatif kripto para birimleri de düşer. Bu olumsuz eğilim, Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1.000 doların altına düşen Ethereum tarafından yönetiliyor. Yaklaşık yedi gün içinde ETH değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

ABD merkez bankasının son otuz yılın en büyük artışı olan 75 baz puanlık artışla ilgili endişelere tepki olarak, hem kripto para birimleri hem de hisse senetleri ciddi bir ayı piyasası yaşadı.

ETH total market cap at $117 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

Benzer bir günlük düşüşün ardından BNB de 200 dolarlık yuvarlak rakam eşiğinin altına düştü. Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Pokadot, Siba Inu ve TRON, birkaçını saymak gerekirse daha fazla zorluk yaşıyor.

Daha Fazla Ağrı mı?

Analistler, ek kayıpların yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmaya yeni başladığını ve henüz bilançosundan herhangi bir varlık satmadığını belirttiler.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, enflasyonu ölçmek için kullanılan bir metrik olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) için de Mayıs ayı için yüzde 8,6’da gelen ve kripto para birimlerinin sürekli oynaklığı üzerinde etkisi olan verileri yayınladı.

Teknik olarak, ETH’nin fiyatı psikolojik desteği olarak 1.000 doları geri almalıdır; Bu seviye negatife düşerse, token bir sonraki hedefi olarak 830 doları hedefleyebilir.

Şubat 2018’de, aynı seviye direnç görevi gördü ve Aralık 2018’de %90’lık bir düşüşle kabaca 80 $’a düştü.

Önerilen Okuma | Ether, BTC Slaytıyla Aşağı Çekilerek 1K Doların Altına Düştü – Sıradaki ETH Desteği Ne?

Featured image from Futurity, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *