«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum Darth Maul’u Çekti, ETH Fiyatı Bir Saatte %10 Kurtarıldı

Ethereum Darth Maul’u Çekti, ETH Fiyatı Bir Saatte %10 Kurtarıldı

Ethereum-Darth-Maulu-Cekti-ETH-Fiyati-Bir-Saatte-10-Kurtarildi.png

Coingecko’dan gelen veriler, yazının yazıldığı sırada, Ethereum ve büyük kripto para birimleri için hafif bir iyileşme kaydetti. Piyasa değerine göre ikinci kripto, geçtiğimiz haftalarda düşüş eğilimindeydi ve belirli mekanlarda kısa bir süre 1.000 doların altına düştüğünü görüyordu.

İlgili Okuma | TA: Ethereum 1.100 Doların Altına Düşmeye Devam Edebilir, Kontrol Ayılar

Yazma sırasında, Ethereum (ETH), son 7 günde %35 kayıpla 1.180 dolardan işlem görüyor. Ekonomist Alex Krüger’e göre, ETH’nin fiyatı bugünkü işlem seansında %20 kayıp ve %20 kar kaydediyor ve bu kripto para birimi tarihinde bir ilk olabilir.

Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum makroekonomik durumun olumsuz tarafına tepki veriyor. ABD Federal Rezervi (FED), kripto piyasası için bir dizi tasfiye ve olumsuz haberin ardından faiz oranlarında 75 baz puanlık bir artış açıklarken, BTC ve ETH bir miktar yükseliş ivmesi kazanabildi.

Potansiyel olarak aşırı satış baskısı ve kripto yatırımcıları arasındaki panik nedeniyle, ETH fiyatı 1.000 dolardan mevcut seviyelerine geri döndü. Krüger inanır mevcut fiyat hareketi, yerleşik bir piyasa modelinin parçasıdır:

(…) Aralık ayından beri. Hawkish piyasa beklentileri => beklenti içinde fiyatlar tankı => şahin FOMC => varlıklar ralli. Kısmen fiyatlandırılmış bir şey. Meme değil. Bu o kadar tutarlı oldu ki bir kalıba dönüştü. Sonsuza kadar sürmeyecek.

Piyasa önümüzdeki günlerde daha fazla oynaklık görebilir. Krüger, piyasanın FED’in açıklamasına beklentiler dahilinde olumlu tepki vermeye devam edebileceğine inanıyor. Böylece, sıçrama bir miktar devam edebilir. Ekledi:

Piyasa şahin Powell’ı severdi. Kısa oranlar daha yüksek (artan şahinliğe tepki olarak), uzun oranlar daha düşük (Fed’in enflasyonda hüküm sürme kabiliyetindeki artan kredibiliteye tepki olarak). Umarım bu yapışır ve devamını alırız.

Ethereum ETH ETHUSD
ETH’nin fiyat eğilimleri 4 saatlik grafikte aşağı yönlü. Kaynak: ETHUSD İşlem Görünümü

Ethereum Kısa Vadeli Alım Baskısı Görüyor

Malzeme Göstergelerinden (MI) elde edilen veriler, kripto borsası Binance üzerinde ETH için satın alma baskısında bir artış kaydetti. Daha düşük zaman dilimlerinde, neredeyse tüm invertör sınıfları, satıştan mevcut fiyat hareketini satın almaya geçti.

İlgili Okuma | Güneş Stablecoin Tasarrufu İçin Karışırken Tron Keskin Bir Şekilde Düşüyor

Bu, ETH’nin mevcut momentumuna katkıda bulunabilir ve muhtemelen kripto para birimini önceki seviyelere itebilir. Bununla birlikte, ETH balinaları (aşağıdaki grafikte kahverengi) bugünün fiyat hareketine satıldı ve herhangi bir sürdürülebilir toparlanmanın önüne geçebilir.

Ethereum ETH ETHUSD MI
Yatırımcılar, daha düşük zaman dilimlerinde ETH’nin fiyat hareketini satın alıyor, ancak balinalar (grafikte kahverengi renkte) satmaya devam ediyor. Daha düşük zaman dilimleri. Kaynak: Malzeme Göstergeleri.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *