«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ethereum Classic, %16 Artışla Son Haftada Kripto Pazarına Öncülük Ediyor

Ethereum Classic, %16 Artışla Son Haftada Kripto Pazarına Öncülük Ediyor

Ethereum-Classic-16-Artisla-Son-Haftada-Kripto-Pazarina-Onculuk-Ediyor.png

Kripto piyasası düşüş eğilimindeyken, Ethereum Classic (ETC) avantaj elde etti. Orijinal Ethereum blok zinciri, birden fazla zaman diliminde çift haneli karlar kaydeder ve gelecekteki takdir için yolda görünüyor.

İlgili Okuma | Cardano Piyasada Kırmızıda Hareket Ediyor, ADA’nın Fiyatı 0,46 Doların Üzerinde Kalabilir mi?

Yazma sırasında, Ethereum Classic (ETC), geçen gün %27 ve geçen hafta %20 kârla 30 dolardan işlem görüyor. Veri Coingecko’dan, ETC’nin fiyatının sektördeki en iyi performans gösteren varlık olduğunu ve onu Lido DAO’nun (LDO) izlediğini belirtiyor.

ETC Ethereum Klasik ETCUSDT
ETC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte önemli artışlarla. Kaynak: ETCUSDT İşlem Görünümü

Bu kripto para birimi, son 24 saatte %41 karla ETC’nin fiyatından daha yüksek bir artış kaydetti. Ethereum Classic geçen hafta ondan daha iyi performans gösterdi, ancak bu iki kripto para biriminin ralli yapması dikkat çekici.

Lido DAO, kullanıcılara Ethereum (ETH) staking hizmetleri sunan bir platformdur. Bu, perakende yatırımcıların ETH’lerini kilitlemelerine ve 30 ETH gereksinimini karşılamadan yaklaşan Stake Kanıtı (PoS) geçişinden ödüllerin bir kısmını almalarına olanak tanır.

Ethereum Classic (ETC), “Birleşme” ile Kazançlarını Genişletecek

Öte yandan, Ethereum Classic (ETC), bu blok zincirinin bir PoS konsensüsüne geçişini tamamlaması için ETH madencileri için bir alternatif olarak algılanıyor. Bu sürecin Eylül 2022’de “The Merge” ile tamamlanması planlanıyor.

Ethereum’un yürütme katmanını konsensüs katmanıyla birleştirecek bir olay olan ETH çekirdek geliştiricileri, kısa süre önce ana ağ lansmanı için geçici bir veri düzeltmesi duyurdu. Blockchain, büyük Ethereum test ağlarında “The Merge” in iki başarılı uygulamasını gördü.

Bu olay, bugün olduğu gibi ETH madencilik sektörünün sonunu temsil ediyor. PoS blok zinciri, işlemleri farklı bir mekanizma ile doğrulayacaktır.

Bu nedenle madenciler, Ethereum Classic gibi diğer Proof-of-Work (PoW) ağlarını güvence altına almak için mücadele etmek zorunda kalacaklar. “Birleştirme” ana ağ uygulamasının şansı arttıkça, ETC’nin fiyatının da bunu takip etmesi muhtemel görünüyor.

İlgili Okuma | Dogecoin Son 7 Günde %10 Düşmesine Rağmen Fiyatını İkiye Katladı

Malzeme Göstergelerinden elde edilen veriler, yaklaşık 1.000$’lık teklif emirleriyle yatırımcıların satın alma baskısında bir artış olduğunu gösteriyor. Bu artış, “The Merge” geçici ana ağ lansman duyurusuna yakın bir zamanda kaydedildi.

Ethereum Klasik ETC ETCUSDT
Yaklaşık 1.000$’lık (grafikte yeşil) teklif emri olan yatırımcılar, ETC’nin fiyat hareketini satın alırlar. Kaynak: Malzeme Göstergeleri
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *