«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Ethereum Birleşmeyi Geciktirecek mi?, ETH Fiyatı 1.700 Doların Altına Düştü

Ethereum Birleşmeyi Geciktirecek mi?, ETH Fiyatı 1.700 Doların Altına Düştü

Ethereum-Birlesmeyi-Geciktirecek-mi-ETH-Fiyati-1700-Dolarin-Altina-Dustu.png

Ethereum, Temmuz 2021’den bu yana 1.700 doların altına düştü. O zaman, ETH’nin fiyatı, kripto pazarındaki satış baskısındaki artış nedeniyle aşağı yönlü tepki veriyordu.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Önemli Desteği Tutuyor, ETH Neden Bu Engeli Kaldırmalı?

Bu sefer, Ethereum zayıf makro ekonomik koşullara ve yakın tarihteki en önemli dönüm noktasında potansiyel bir gecikmeye tepki veriyor gibi görünüyor: Birleşme. ETH’nin Proof-of-Stake (PoS) blok zincirine geçişini tamamlayacak olay.

Yazma sırasında, Ethereum (ETH), son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %6 ve %8 kayıpla 1.680 dolardan işlem görüyor. ETH, piyasa değeri açısından ilk 10’daki en kötü performans gösterenlerden biri ve onu Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve XRP izliyor.

Ethereum ETH ETHUSD Birleştirme
4 saatlik grafikte küçük kayıplarla ETH. Kaynak: ETHUSD İşlem Görünümü

Ethereum ağı kısa süre önce en eski test ağı Ropsten’de “The Merge” in başarılı bir şekilde konuşlandırıldığını gördü. Bu, topluluk tarafından kutlandı ve birçoğu bu yıl Ağustos veya Eylül ayına kadar bir ana ağ lansmanının mümkün olabileceğini iddia etti.

Ropsten’deki “Birleştirme” uygulaması bazı zorluklarla karşılaştı ancak ETH çekirdek geliştiricisi Tim Beiko iddia edilen ele alındı ​​ve “hepsi düzeltildi”.

Zorluk Bombası, Ethereum’un bir PoS konsensüsüne geçmesini sağlayacak mekanizmanın bir parçasıdır. Bu mekanizma, madencilik zorluğunu aşamalı olarak artıracak ve bu aktörlerin İş Kanıtı’na (PoW) dayalı ikinci bir ETH’yi desteklemesini önleyecektir.

Beiko’nun açıkladığı gibi, Zorluk Bombası zaten ağ üzerinde bir etkiye sahip:

Bomba ağda hissediliyor ve gerçek bomba tarzında, tahmin edilenden daha hızlı göründü Blok süreleri ~14sn ve Arrow Glacier EIP (gerçekten sizin tarafınızdan kaleme alınmıştır) Haziran 2022’ye kadar zamanı engellemek için ~0.1 saniyelik bir gecikme öngörmüştür. ve Temmuz 2022’ye kadar ~ 0,5 saniyelik bir gecikme.

ETH çekirdek geliştiricileri, bu mekanizmayı en az 2 ay erteleme konusunda anlaştılar. Bu, onlara bir PoS konsensüsüne geçiş üzerinde çalışmak için daha fazla zaman sağlayacaktır.

Gecikmeli Zorluk Bombası Ethereum İçin Ne Anlama Geliyor?

Bununla birlikte, ETH çekirdek geliştiricileri, Zorluk Bombasını geciktirmenin Ethereum için ne anlama geldiği konusunda aynı fikirde değil gibi görünüyor. ConsenSys tarafından geliştirilen bir Eth2 istemcisi olan Teku’nun Baş Ürün Müdürü Ben Edgington şunları duyurdu:

(…) Ethereum zorluk bombasını geri püskürteceğiz. Birleştirmeyi geciktirmez diyoruz. umarım olmaz. PoW’de fazladan her hafta 1 Milyon tona yakın CO2 emisyonu üretir.

Edgington, geliştiricilerin Bir ana ağ hedefi üzerinde anlaşmaları gerektiğine inanıyor. Bu şekilde müşteriler ve ETH topluluğu “hazırlanabilir”.

Bu anlamda Beiko, etkinliğin bu yıl Ağustos’tan Kasım’a kadar bir noktada gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi. Sadece bir “felaket olayının” bu yıl “Birleşme”yi geciktirebileceğine inanıyor.

Beiko, “The Merge” için belirli bir tarih belirleme konusunda şu sonuca varmıştır:

Sanırım benim görüşüm, bu noktada açık bir hedefe sahip olmanın, en azından EL’de (Yürütme Katmanı) müşteri ekiplerinden çıktı hızını değiştirmeyeceği yönünde. İçsel motivasyonun yanı sıra birçok örtük motivasyonumuz (devcon, bomba) var.

İlgili Okuma | Türev Akışına Göre Bitcoin Spotu Tarihsel Boğa Modeli Oluşturuyor

Bu önemli ETH olayındaki ilerlemeye rağmen, piyasa zaten yumuşak ve olası herhangi bir zayıflık belirtisi satış baskısında artışa katkıda bulunabilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *