«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Ethereum 1800 Doları Kaybediyor – Ayı Piyasası ETH’yi Daha Derine Çekecek mi?

Ethereum 1800 Doları Kaybediyor – Ayı Piyasası ETH’yi Daha Derine Çekecek mi?

Geçen hafta, Ethereum fiyatı 2.000 ila 1.700 dolar arasında sabitlendi. Bu nedenle, ETH fiyatı son yedi güne kıyasla büyük ölçüde değişmeden kaldı ve değerinin %2,5’ini kaybetti.

Bitcoin 29 bin dolar aralığının altına düşerken, Ether 1800 dolar üzerindeki kontrolünü kaybetti ve 1700 dolar destek seviyesine yaklaşıyor. Ek olarak, ETH’nin fiyat davranışı, kripto para biriminin değerini 1700 doların altına itebilecek önemli bir olumsuz yansıma şansına işaret ediyor.

Yatırımcılar kritik desteği 1.700 dolarda savunamazlarsa, ETH’nin Ocak 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.450 dolardan bir sonraki ana seviyeye düşmesi daha olası.

Önerilen Okuma | Ayı Piyasası Bir Süre Oyalanabilirken Bitcoin 22 Bin Dolara Düşerken Göründü

Bir üçgen kurulduğunda, kripto para biriminin fiyatı, üçgenin yaklaşık yüzde 70’ini geçtikten sonra ortalama olarak kümeden ayrılacaktır.

Ethereum Altında Hala Olumlu Bir İşaret

Analistler, Ether’in dip seviyesinin 1700 ile 1800 dolar arasında olabileceğine inanıyor ve bunun kripto para biriminin yerel düşük seviyesinin önceki ATH’sine çok yakın olduğuna dair olumlu bir işaret olduğuna dikkat çekiyor çünkü Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes’e göre “önemli miktarda acı hissedildiğini” gösteriyor. ”

Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum’un fiyatı küresel bir pazardaki arz ve talebe göre belirlenir. Talep arzı aştığı ve bunun tersi olduğu için, eterin fiyatı kısa vadede dalgalanabilir.

ETH, geleneksel olarak uzun vadede tahvil endeksleri ve büyük hisse senetleri gibi çeşitli geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterdi.

ETH total market cap at $216.6 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Ether’in piyasa fiyatı, 2800 dolarlık destek seviyesinin satıcılar tarafından ihlal edilmesinden bu yana düşüyor. Mayıs ayında, alıcılar 2000 doların üzerinde bir piyasa değerini sürdürmekte zorlandılar. Nisan ayında satış baskısı muazzam bir şekilde arttı.

Ayılar Kontrolü Hala Elinde Tutabilir

Coingecko çizelgeleri, Ether’in mevcut fiyatının son 24 saat içinde yüzde 0.97’lik bir hareketi temsil eden 1.792.50 dolar olduğunu gösteriyor. Son Ethereum fiyat aktivitesi, 212,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sonuçlandı.

Eter, direnç seviyelerini desteğe dönüştüremediği için ileriye doğru zayıf görünüyor. Mayıs sonundaki ralliye rağmen, satın alma baskısı azalıyor ve bu, ayıların kontrolü ele geçirmesini sağlayabilir.

Önerilen Okuma | Fored Ape Yat Kulübü Geçen Ay %60 Düştü

Hayes, son piyasa kargaşasına rağmen, boğa piyasasının yeniden başlamasına bağlı olarak Ethereum’un yıl sonuna kadar 10.000 dolara ulaşabileceğine dair iyimserliğini tekrarladı.

Bu arada Cuma günü, 1.876.360 tweet ve Reddit gönderisinin 273.530’unda Ethereum’dan bahsedildi. Yaklaşık 157.690 benzersiz kişi, Ethereum’u aktif olarak tartışıyor ve harmanlanmış gönderilerden en çok bahsedilme ve etkinlik açısından ikinci sıraya yerleştiriyor.

Featured image from InvestorPlace, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *