«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Ethereum 1500 Doları Geçti, 1200 Dolara Geri Dönme Olanağı Var mı?

Ethereum 1500 Doları Geçti, 1200 Dolara Geri Dönme Olanağı Var mı?

Ethereum-1500-Dolari-Gecti-1200-Dolara-Geri-Donme-Olanagi-Var.png

Ethereum geçen hafta önemli ölçüde yükseldi ve %53’e yakın bir değer kazandı. Şu anda ETH, 1500 dolarlık önemli bir direnç işaretini geçmeyi başardı ve bunu bir destek seviyesine çevirdi. Madeni para 1000 $ işaretini geçtikten sonra bir ralli sürdürdü, düzeltme şansı hala ufukta.

Satın alma gücü de arttığı için yükseliş gücü yeniden güç kazandı. ETH 1200 doları geçmeyi başardığında düşüş tezinin geçersizliği başladı. Madeni para 1500 doların üzerinde kalırsa, boğalar fiyatı daha da yükseltebilir.

Ralli, Eylül ayında beklenen Birleşme etrafında dönen yükseliş hislerinden de kaynaklandı. Madeni paranın 2000 dolara kadar çıkma şansı var, ancak bunun gerçekleşmesi için ETH’nin geçmesi gereken başka dirençler de var.

Madeni para yükselen bir trend çizgisinde işlem görüyor ve yakında grafiğinde 1660 doları tekrar ziyaret edebilir. Bugün küresel kripto para piyasa değeri 1,12 Trilyon Dolar. %4,6 son 24 saat içinde olumlu değişiklik.

Ethereum Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte 1600 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH yazı yazılırken 1600 dolardan işlem görüyordu. Kral altcoin 1500 doları aştı. Kripto paranın genel direnci 1660 dolardı, alıcılardan gelen güç ETH’yi 1660 dolara dokunabilir. Diğer önemli fiyat tavanları sırasıyla 1745 dolar ve 1800 dolardı.

Madeni para 1800 doları geçtiğinde, Ethereum grafiğinde 2000 dolar olabilir. Madeni para bir düzeltmeye tanık olursa, ilk destek seviyesi 1300 $ ve ardından 1200 $ olacaktır. Son seansta işlem gören Ethereum hacmi, satın alma gücünün yüksek kaldığını gösteren büyüdü.

Teknik Analiz

Ethereum
Ethereum, dört saatlik grafikte artan alım gücü gösterdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH’nin boğaları, alıcıların piyasaya yeniden girmesine neden oldu. Altcoin, geçtiğimiz haftalarda aşırı alım bölgesini birkaç kez ziyaret etti. Göreceli Güç Endeksi bir yükseliş gösterdi ve 70 işaretine yakındı, bu da alıcıların pazardaki satıcılardan çok daha fazla olduğu anlamına geliyordu.

Ethereum, 20-SMA’nın üzerindeydi ve alıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiğiyle aynı şeyi işaret ediyordu. Ethereum, piyasada aşırı yükseliş gücünün işaretleri olan hem 50-SMA hem de 200-SMA çizgilerinin üzerine park edildi.

İlgili Okuma | Ethereum Birleşmesi: ETHBTC Risk İştahının Geri Dönüşünü Nasıl İpuçları Verebilir?

Ethereum
Ethereum dört saatlik grafikte satış sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Artan alım gücü diğer göstergelere de yansıdı ancak göstergelerde karışık sinyaller geldi. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve trend dönüşlerini gösterir. MACD düşüş eğilimi gösterdi ve kırmızı histogramları parladı.

Bu kırmızı histogramlar, fiyat trendindeki bir değişikliğin bir göstergesidir ve ayrıca altcoin için satış sinyalidir. Oynaklığı gösteren Bollinger Bantları geniş kaldı. Geniş Bollinger Bantları, artan fiyat oynaklığı ihtimaline işaret eder; bu, Ethereum’un fiyat dalgalanmalarına maruz kalabileceği anlamına gelir.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Rallisi Yeniden Başlayabilir, Boğalar Neden 1.800 Doları Hedefleyebilir?

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *