«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Ethereum 1020 Dolarda, Yakında Her Zaman 1000 Doların Altına Düşecek mi?

Ethereum 1020 Dolarda, Yakında Her Zaman 1000 Doların Altına Düşecek mi?

Ethereum-1020-Dolarda-Yakinda-Her-Zaman-1000-Dolarin-Altina-Dusecek.png

Kripto kan banyosu devam ederken Ethereum son 24 saatte %8’in üzerinde düştü. Madeni para 1000 $ fiyat seviyesine çok yaklaştığı için ayılar piyasanın kontrolünde. Kripto para geçen hafta %33’ün üzerinde değer kaybettiği için büyük satış Bitcoin’i de büyük ölçüde etkiledi.

Bu aynı zamanda diğer piyasa hareketlilerinin kendi listelerinde ciddi şekilde düşmesine neden oldu. Ethereum desteğini 1300 dolardan kaybetti ve şimdi 1000 dolara bakıyor. Madeni para aşırı derecede satılmaya devam ettiği için alıcılar piyasadan ayrıldı.

Bugün küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saatte %3,7 düşüşle 950 Milyar Dolar seviyesinde. Madeni paranın işlem hacmi de geçen gün önemli ölçüde arttı.

Son birkaç gün içinde Ethereum, kripto para sırasıyla 1600 ile 1200 dolar arasında işlem gördüğü için önemli bir oynaklık sergiledi. Şimdi, piyasada satış devam ederse, ETH hemen işlem seanslarında bir fiyat düzeltmesine tanık olmayabilir.

Ethereum Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Ethereum
Ethereum, bir günlük grafikte 1122 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH, bir günlük grafikte 1122 dolardan işlem görüyordu. Madeni para en son Ocak 2021’in sonunda bu seviye civarında işlem gördü. Madeni para için bu nokta geçmişte bir ralliyi tetikledi ve 4000 doların üzerinde işlem gördü.

Satıcılardan çekme, Ethereum’u potansiyel olarak 1000 $ fiyat seviyesinin altına çekebilir. Madeni paranın anlık fiyat destek seviyesi 1014 dolardı.

İşlem hacmi kırmızı renkte görüldü ve bu, piyasanın düşüş eğilimini ifade ediyordu. Madeni paranın direnci 1271 dolarda ve ardından 1600 dolarda kaldı. Bir alıcı girişi, ETH’nin 1200 doları tekrar ziyaret etmesine yardımcı olabilir.

Teknik Analiz

Ethereum
Ethereum bir günlük grafikte aşırı satıldı | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Madeni para düştükten sonra satış gücü aşırı arttı. Göreceli Güç Endeksi de yılın en düşük noktasına dokunarak piyasada yoğun satışların devam ettiği anlamına geliyor.

RSI, satıcıların piyasayı ele geçirdiğini gösteren 20 işaretinin altına park edildi. Genellikle büyük bir satıştan sonra fiyat bir düzeltme sunma eğilimindedir.

Bununla birlikte, grafiklerdeki diğer teknikler, düşüş fiyat hareketine işaret etmeye devam ediyor, bu nedenle ETH’nin ne zaman ve ne kadar sürede dibe vuracağını tespit etmek zor.

Benzer şekilde, ETH fiyatı 20-SMA’nın altındaydı ve bu aynı zamanda fiyat momentumunu yönlendiren piyasanın satıcıları tercih ettiği anlamına geliyordu.

İlgili Okuma | TA: Ethereum 1.100 Doların Altına Düşmeye Devam Edebilir, Kontrol Ayılar

Ethereum
Ethereum bir günlük grafikte satış sinyalleri verdi | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Diğer göstergelere göre, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı da olumsuz bir okuma gösterdi. MACD, fiyat momentumunu ve aynı şekilde değişimi gösterir. Gösterge düşüş eğilimi geçirdi ve yanıp sönen kırmızı histogramlar.

Ethereum için satış sinyalleri olan kırmızı histogramların boyutu büyüyordu. Chaikin Money Flow düşüş eğilimi gösteriyor, bu da sermaye girişlerinin çıkışlara kıyasla negatif olduğu anlamına geliyordu. Bu, piyasadaki ağır düşüş fiyat hareketini gösterdi.

İlgili Okuma | Ethereum Bir Gecede Uniswap’ta 950 Doların Altına Düşüyor – İşte Nedeni

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *