«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum, 1.500 Dolarlık Bölgeyi Yeniden Test Ediyor, Shadow Fork Birleşmeden Önce Dağıtıldı

Ethereum, 1.500 Dolarlık Bölgeyi Yeniden Test Ediyor, Shadow Fork Birleşmeden Önce Dağıtıldı

Ethereum-1500-Dolarlik-Bolgeyi-Yeniden-Test-Ediyor-Shadow-Fork-Birlesmeden.png

Son 24 saat içinde piyasa kazançlar gördü. Ethereum %8,13 artarken, piyasa kralı Bitcoin %3,25 arttı. Kalan en iyi kripto para birimlerinin performansı, iki ana dalın performansıyla karşılaştırılabilir.

1.362.95$ ile 1.602.61$ arasında bir fiyat aralığında ETH/USD son 24 saat içinde önemli bir oynaklık yaşadı. Toplam piyasa değeri 181.33 milyar $ civarında işlem görürken, işlem hacmi %14.18 azalarak 17.13 milyar $’a gerileyerek piyasaya %18.3 hakimiyet sağladı.

Ethereum Birleşme Öncesinde Gerileme Yaşıyor

Eylül ayında “Ethereum birleşmesi”nin hisse kanıtı (PoS) konsensüs ağına geçtiğinin yakın zamanda onaylanmasından sonra bile, Ether (ETH) son yedi günde %11,5 düştü.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum çekirdek geliştiricilerinin 14 Temmuz’daki konferans görüşmesinde olası bir hedef tarihi olarak 19 Eylül’ü önerdi.

Enerji yoğun madencilikten uzaklaşmanın üzerinden yıllar geçti ve paralel işlemeye izin veren parçalama teknolojisini kullanarak ölçeklenebilirliğe geçiş için henüz bir tarih belirlenmedi. Ancak diğer analistler, ağın para politikasının Ether’in değerini artıracağını tahmin ediyor.

ethereum

ETH/USD trades at $1,600. Source: TradingView

“Arz şoku” etkisi, Ethereum araştırmacısı Vivek Raman tarafından kaydedildi. Analiste göre, “birleştirme”, işlem ücretlerinde herhangi bir azalma olmasa bile “ETH’nin toplam arzını %90 oranında azaltacak”.

İlgili okuma | TA: Ethereum Kurtarma Büyük Bir Engelle Karşı Karşıya, Yeni Düşüş Riski Çıkıyor

Ether fiyatındaki son dramatik düşüş, büyük ölçüde düzenleyici belirsizliğe bağlanabilir. Yuga Labs, halkı uygunsuz bir şekilde paraya çevrilemez tokenler (NFT’ler) ve ApeCoin (APE) token satın almaya “uygunsuz bir şekilde teşvik etmek” için toplu davanın hedefidir. Hukuk firması ayrıca Yuga Labs’in ünlü destekçileri ve destekçileri kullanarak BAYC NFT’lerinin ve APE jetonlarının “fiyatını şişirdiğini” iddia ediyor.

Shadow Fork Dağıtıldı

Ethereum tarafından birleşmeye ve blok zincirinin çok beklenen hisse kanıtına geçişine yönelik küçük ama önemli bir adım daha atıldı.

Bugün yayınlanması gereken Ethereum’un 10. gölge bölünmesi, dün erken saatlerde, 26 saatten fazla bir süre önce çevrimiçi oldu. Gölge çatalları, birleştirme bileşenlerinin odaklanmış bir test çalışmasıdır; gelecekte gerçekleşecek blok zincirinde bir veya iki özel değişiklik yapmayı simüle ederler.

Bu, bu ayın başlarında gerçekleşen Sepolia test ağı gibi eksiksiz test ağı hard forklarından farklıdır. Tüm Ethereum ana ağını bir test ortamı ağına geçiren birleştirme, test ağlarında tamamen prova edilir.

İlgili okuma | Ethereum Classic (ETC) Neden Son Haftada %16 Artışla Kripto Pazarına Öncülük Ediyor?

Bu haftaki gölge çatalı, 11 Ağustos’ta Ethereum’un son test ağı Goerli’de gerçekleşecek olan sürümler için bir prova çalışması olarak hizmet etti.

Featured image from iStock Photo, charts from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *