«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ETHBTC Risk İştahının Geri Dönüşüne Nasıl İpuçları Verebilir?

ETHBTC Risk İştahının Geri Dönüşüne Nasıl İpuçları Verebilir?

ETHBTC-Risk-Istahinin-Geri-Donusune-Nasil-Ipuclari-Verebilir.jpg

Birleşme yakın, bu yüzden Ethereum’un parlama zamanı. Piyasa değerine göre sonsuz ikinci en popüler kripto para birimi, son birkaç gündür bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Nedeni piyasanın risk iştahının geri dönmesi mi? Yoksa sadece Ethereum geliştiricilerinin efsanevi birleşme için belirli bir tarih duyurduğu gerçeği mi? Tam olarak neler olduğunu anlamak için sayıları, gerçekleri ve uzmanların görüşlerini inceleyelim.

İçinde Haftalık GüncellemeArcane Research’ün haber bülteninde, ETHBTC çiftinin “12 Temmuz’da 0.053’ten 19 Temmuz’da 0.7’ye” yükseldiğine dikkat çekiyorlar. “Mayıs ortasından beri görülmeyen seviyelerde” ama neden? Arcane’ye göre, “her yerde keskin altcoin toparlanmaları ile açıkça görülen, piyasadaki artan risk iştahı ile ilgili olabilir.” Başka bir faktör belirlediler, “Celsius, DeFi kredilerini geri ödedi. Bu, potansiyel tasfiyelerin ve bulaşmayla ilgili belirsizliğin neden olduğu aşağı yönlü çekimin azaltılmasına katkıda bulundu.”

Ve sonra, elbette, birleştirme var.

Uzmanlar Birleşme Hakkında Ne Diyor?

Gerçekler gerçekler, Ethereum yuvarlanıyor. Önceki bir raporda, NewsBTC piyasanın durumunu analiz etti:

“Ethereum şimdi önemli bir teknik noktanın üzerine çıktı. Geçen ayın büyük bölümünde 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden ETH, bu teknik seviyeyi değiştirdi ve şimdi rahatça üzerinde oturuyor. Bunun anlamı, özellikle kısa vadede, düşüşten yükselişe tam 180 derecelik bir dönüş oldu.”

Muhtemel nedene gelince, Arcane Research zaten iki isim verdi. Ancak asıl olan, birleşme olasılığıdır. Haftalık Güncellemeye Dön:

“14 Temmuz Perşembe günü, Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko, birleşme için geçici lansman tarihi olarak 19 Eylül’ü önerdi. Bu, geçen haftaki artışa yol açan ETH’ye fayda sağlamış olabilir. Duyuruyu takiben, Lido’nun stake edilen ETH tokeni ETH paritesine yaklaştı.”

Başka bir NewsBTC raporunda, başka bir uzmandan alıntı yaptık duruma anlam vermeye çalışır. StoneX’in finansal analitik direktörü Youwei Yang’a göre, son dalgalanmanın nedenleri:

“İlki, ağı önemli ölçüde daha enerji verimli hale getirmesi gereken Ethereum “birleştirme” güncellemesi için yakın zamanda duyurulan zamandır. Yang, makroekonomik kaygıların “sakinleştirilmesinin” ikinci sırada olduğunu iddia ediyor.”

ETHBTC tablosu - Arcane Research

ETHBTC price chart on Coinbase | Source: ETHBTC by The Weekly Update

Ethereum’un Birleşmesi Bir “Söylentiyi Satın Al” Etkinliği mi?

İş Kanıtı’ndan Hisse Kanıtı konsensüs mekanizmasına geçiş, daha az enerji kullanır, ancak kendi problemlerini de beraberinde getirir. Bunları tartışmak bu makalenin kapsamı dışındadır. Ethereum sahipleri için denklemin önemli kısmı, birleşmenin sonunda blok zincirine yerel staking getireceğidir. Beacon Chain’e zaten kilitlenmiş binlerce ETH sonunda gerçek sonuçlar üretecek ve yeni bir kullanıcı türü olan doğrulayıcılar yükselecek.

Bu fiyat artışını haklı çıkarmak için yeterli mi? Kesinlikle. Birleşmenin 19 Eylül’de gerçekleşeceği garanti mi? Muhtemelen hayır, Ethereum’un zorluk bombasını zaten beş kez ertelediği düşünülürse.

20.07.2022 ETHUSD fiyat tablosu - TradingView

ETH price chart for 07/20/2022 on Bitfinex | Source: ETH/USD on TradingView.com

Her Şeyi Kırmızıya Gönderen Bulaşma Olayı mı?

Arcane’ye göre, “fiyatların dengelenmesiyle birlikte bulaşma şimdi çözülüyor gibi görünüyor. Bu toparlanma, piyasa stresi yatışırken piyasanın normalleştiğinin sağlıklı bir teyidi olarak görülebilir.” Onların yorumlanması durum yine de aşırı iyimser olabilir. Kendisini “büyük bir kripto fonunda bir tüccar/defi analisti olarak tanımlayan ve neredeyse her gün Nansen kullanan” takma adlı bir Twitter kullanıcısı, birleşme olsun ya da olmasın daha fazla acının yolda olduğunu düşünüyor.

Three Arrows Capital davası hala devam ediyor ve “3AC hala binlerce ETH’ye sahip. Alacaklılara geri ödemek için tüm bu cüzdanların tasfiye edilmesi çok muhtemel.” Eğer bu olur, bu “Bir sonraki katalizörü kurarak daha geniş kripto ekosisteminde sert bir satışa neden olacak.”

Ethereum’un geçit törenine yağmur yağdırdığım için üzgünüm ama gerçekler bunlar. Yine de birleştirmede iyi şanslar.

Featured Image by Loic Leray on Unsplash  | Charts by TradingView and The Weekly Update

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *