«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Eter, BTC Slaytı Tarafından Aşağı Sürüklenen 1K Doların Altına Düştü

Eter, BTC Slaytı Tarafından Aşağı Sürüklenen 1K Doların Altına Düştü

Kripto para piyasası, geçen haftaki hızlı düşüşle hala şaşkın. 10 gün içinde Ether, değerinin yaklaşık yüzde 45’ini kaybetti.

Dört günlük grafikte, Ethereum (ETH) fiyatı, kripto para biriminin 81 dolardan işlem gördüğü 2018’de kaydedilen tarihi RSI düşük seviyesine geri döndü.

Cumartesi günü, ETH değerleri kritik seviyelerin altına düştü ve son kripto satışları devam ederken şu anda üç haneli rakamlarda işlem görüyor.

Coingecko tarafından sağlanan verilere göre, yazının yazıldığı an itibariyle ETH, geçen hafta yaklaşık yüzde 40 düşüşle 1.008 dolardan işlem görüyor.

Önerilen Okuma | Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesini İhlal Ediyor – Selloff Devam Edecek mi? Sonraki Alt Nedir?

Eter 997 Dolara Kadar Düştü

ETH şu anda Etherscan’da son 24 saatte yaklaşık yüzde 9 düşüşle 997.61 dolardan satılıyor. Bu destek seviyesinin ihlalinin Ethereum için daha ağır kayıplara yol açması bekleniyor.

Ayılar piyasayı tamamen kontrol ediyor ve büyük alıcı yok. Düşüş senaryosunda, satıcılar fiyatı 900 doların altına zorlarsa, olası talep bölgesi 700 ile 900 dolar arasındadır. Bu bölgeye ulaştıktan sonra ETH birikim aşamasına girebilir.

Şu anda enflasyon, titrek bir borsa, artan faiz oranları ve durgunluk endişeleri, hisse senedi ve kripto para piyasalarında olumsuz duyguları körüklüyor.

ETH total market cap at $122 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Boğa Senaryosunda 1.700 Dolardan Atış

Yükseliş durumunda, ETH statik dirençte kesinlikle 1.700 dolara yaklaşacak. Bu engeli aşma yeteneği, piyasanın satın alma gücüne bağlıdır.

Mevcut makroekonomik ortamın yatırımcıların yüksek riskli varlıklara şüpheyle bakmalarına neden olduğu göz önüne alındığında, bu olasılık pek olası görünmüyor.

Son raporlar, Ether geliştiricilerinin, ayı piyasası devam ederken ağın bir hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçişini ertelemeyi tercih ettiğini gösteriyor.

Bu iyileştirmenin, çalışma kanıtı (PoW) madenciliğine ve altı yıldır geliştirilmekte olan Merge ölçeklenebilirlik çözümüne olan güveni sona erdirmesi bekleniyor.

Önerilen Okuma | Emtia Uzmanı, 20.000 Dolardaki Bitcoin ‘Yeni Dip’ Olabilir ve İşte Nedeni

Ağır Piyasa Tasfiyesi ETH’yi Düşürüyor

İkinci en büyük kripto para birimi olan ETH’nin son düşüşü, muhtemelen Three Arrows Capital tarafından önemli bir yatırımın tasfiyesinden kaynaklanıyor. Tasfiye, açık piyasada önemli miktarda ETH’nin boşaltılmasına neden oldu.

Federal Rezerv, son otuz yılın en yüksek artışı olan 75 baz puanlık faiz oranlarını artırdıktan sonra, borsa Çarşamba öğleden sonra yükseldi.

OANDA’da kıdemli bir piyasa analisti olan Edward Moya’ya göre, kripto para piyasasının takip etmediği gerçeği “bazı yatırımcılar için endişe verici”.

Analistler, ayı piyasalarında Bitcoin ve Ether’in yüzde 85’e kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Piyasa tahmininin ve zamanlamasının imkansızlığı nedeniyle, kripto para birimlerinde satın almak için asla “ideal” bir zaman yoktur. Ancak analistlere göre, fiyatlar ucuz olduğu için şimdi piyasaya girmek için iyi bir zaman olabilir.

Featured image from Arch20, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *