«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Eter, ABD Enflasyonu ve Zorluk Bomba Gerilemesiyle Dövülerek 1.400 Doların Altına Düştü

Eter, ABD Enflasyonu ve Zorluk Bomba Gerilemesiyle Dövülerek 1.400 Doların Altına Düştü

Altcoinler daha büyük bir darbe aldığından, Ethereum bir yıldan fazla bir süre içinde en düşük seviyesine düştü. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, hafta sonundan bu yana yüzde 15’ten fazla düşüşle yaklaşık 1.450 dolardan işlem gördü.

Yazma sırasında, Ethereum bir önceki haftaya göre yüzde 26.5 düşüşle 1.327.40 dolardan işlem görüyor. Pazartesi günkü Coingecko istatistikleri, ETH’nin son 24 saatte 200 doların üzerinde ve geçen hafta 500 doların üzerinde değer kaybettiğini gösteriyor.

Ether Piyasa Değeri Üç Günde 38 Milyar Dolar Tuttu

Son 30 günün çoğunda, ether fiyatı 1.800 dolar civarında seyretti. Haftanın ikinci kısmı, piyasa değeri son üç günde neredeyse 38 milyar dolar düşerek Ethereum için sefil bir dönemdi.

Önerilen Okuma | Kripto Ekonomisi 1 Trilyon Doların Hemen Üstüne Yerleşirken Bitcoin 27 bin Dolarda Yenildi

Kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, geçtiğimiz ay aşağı yönlü bir yörüngede işlem görüyor ve şu anda 1,17 trilyon dolardan destekleniyor.

Hazine Bakanı Janet Yellen’in kasvetli bir kripto tahmini sunmasının ardından kripto para piyasası hafta sonu 100 milyar dolardan fazla kaybetti.

Cuma günü, kripto fiyatları sırasıyla %2,9 ve %3,5 oranında düşen S&P 500 ve Nasdaq ile birlikte düştü. Önümüzdeki hafta yapılacak iki günlük Federal Rezerv toplantısının ek faiz oranı artışlarıyla sonuçlanması bekleniyor.

Kripto para birimlerindeki kayıplar, en son Tüketici Fiyat Endeksi’nin yıllık yüzde 8,6’ya yükselmesinin ardından Cuma günü düşen hisse senedi piyasalarının kayıplarını yansıttı; bu, artan fiyatların bir süre daha süreceğini gösteren 40 yılın en yüksek seviyesi.

ETH total market cap at $161 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Önerilen Okuma | Dogecoin Madencilik Geliri Son 12 Ayda Devasa Düştü

‘Zorluk Bombası’ ETH’yi Düşürüyor

Çekirdek geliştiricilerin sözde “zorluk bombası”nın uygulanmasını geciktirdiği duyurusu, Cuma günü kabaca yüzde 7,0’lik bir düşüşün ardından Cumartesi günü Ethereum için yaklaşık yüzde 8,0’lık bir düşüşle sonuçlandı.

Bu hafta Ropsten Testnet’te birleştirmenin başarılı bir şekilde konuşlandırılmasına rağmen, Ethereum geliştiricileri bombayı geciktirmeyi seçti.

Ethereum zorluk bombası, madencilerin blok zincirindeki işlemleri doğrulamasını ve iş kanıtı konsensüs mekanizması aracılığıyla bir ödül kazanmasını önemli ölçüde zorlaştıran benzersiz bir kod parçasıdır.

PoS’a geçerken zincirdeki madenciliği kademeli olarak ortadan kaldırmak için Ethereum’a dahil edilmiştir.

Teknik göstergelere göre, Ethereum fiyatı düşen bir üçgen paterni sergiliyor ve bu da kısa vadede 1.200 dolara kadar düşüşe neden olabilir.

Featured image from Chemistry World, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *