«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Emtia Uzmanı, 20.000 Dolardaki Bitcoin ‘Yeni Dip’ Olabilir ve İşte Nedeni

Emtia Uzmanı, 20.000 Dolardaki Bitcoin ‘Yeni Dip’ Olabilir ve İşte Nedeni

Emtia-Uzmani-20000-Dolardaki-Bitcoin-Yeni-Dip-Olabilir-ve-Iste.png

Bitcoin giderek daha titrek bir durumda ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla %50’ye kadar düştü. Tüm gözler bir sonraki fiyat hareketlerini izleyen kripto alfa köpeğinde.

Öte yandan, birçok piyasa analisti, BTC alım satım değerindeki düşüşün devasa büyümeye doğru bir sıçrama tahtası olduğuna inanıyor.

Nitekim, Bloomberg İstihbarat Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, son tweetinde, büyük bir testle karşı karşıya olduğu için kripto paranın hala onu asmaya çalıştığı için kriptodaki düşüşün normal olduğunu söyledi.

Önerilen Okuma | ‘Orijinal Bitcoin’ Kripto Piyasaları Kırmızı Görürken Sürpriz %24 Tırmanıyor

Bitcoin Düşüşü – Gereksiz Bir Kötülük mü?

McGlone, Twitter üzerinden şunları söyledi:

“20.000 dolarlık Bitcoin, yeni 5.000 dolar olabilir. Fiyat çok soğuk seviyelere yaklaştıkça, kriptonun benimsenmesine karşı azalan arzın ilk günlerinin temel durumu geçerli olabilir. Tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından birinin 1H’de düşmesi mantıklı.”

McGlone, kripto para birimi kralının en önemli kripto yatırımı olarak egemenliğini ve gücünü yeniden kazanacağına inanan BTC konusunda her zaman son derece iyimser olmuştur. Aslında kıdemli emtia stratejisti, piyasa istikrara kavuştuğunda Bitcoin’in diğer tüm kripto varlıklarından daha iyi performans göstereceğine inanıyor.

Bloomberg Intelligence Senior Commodity Strategist Mike McGlone. Image: Elevenews.

Ayrıca finans uzmanları, BTC’nin bir varlık olarak değil, tahsil edilebilir bir varlık olarak sınıflandırılamayacağını belirtiyor. McGlone, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağı ve mevcut düşüşü veya düzeltmesinin kötüleşen enflasyona atfedileceğine dair kendi fiyat projeksiyonunun arkasında duruyor.

Finansal hizmetler firması PWC tarafından ankete katılan kripto fon yöneticilerinin çoğu, bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 75.000 ila 100.000 dolar arasında olacağına inanıyor.

PWC, rapordaki verilerin Nisan ayında yürütülen 77 kripto hedge fon yöneticisinin anketinden geldiğini ve geçen yıl yönetim altındaki toplam varlıklarının 4 milyar dolar olduğunu da sözlerine ekledi.

McGlone yükseliş duruşunu sürdürürken, Peter Schiff gibi diğer kripto piyasası stratejistleri aksini düşünüyor. Schiff, Bitcoin’in düşüşünü olduğu gibi görüyor ve piyasayı kana bulayacak şeyin uzun zamandır beklenen balon patlaması olduğunu söylüyor.

BTC total market cap at $415 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

BTC 20.000 Dolar Kritik Çizginin Üzerinde Kalmaya Çalışıyor

Şu anda BTC 21.200 dolardan işlem görüyor ve 20.000 doların üzerinde kalmaya ve gelişmeye çalışıyor. Kriptoda öncü olan şirket, diğer tüm kripto para birimlerinin sadece bir haftada 360 milyar doları tıraş etmesine de öncülük etti.

Bitcoin’in fiyatı, kritik 20 bin dolar seviyesine yaklaştığından bir serbest düşüş yörüngesi yapıyor gibi görünüyor. BTC’nin son zamanlarda 30 bin dolarlık destek seviyesini aştığı ve artan bir ivmeyle düştüğü için teknik olarak aşırı satıldığı söyleniyor ve iki şeyin olması gerekiyor: ya Bitcoin geri çekilir ve bir yükseliş eğilimine girer – ya da daha aşağı iner ya da analistlerin “alt birikim aşaması” olarak adlandırdığı şey.

Önerilen Okuma | Ethereum Bir Gecede Uniswap’ta 950 Doların Altına Düşüyor – İşte Nedeni

Featured image from The Naked Scientists, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *