«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Elon Musk’ın Twitter’ı Almasıyla Dogecoin Yükselişe Geçti

Elon Musk’ın Twitter’ı Almasıyla Dogecoin Yükselişe Geçti

3471407_810x458

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması yılan hikayesine dönerken, bugün Twitter yönetim kurulu satın alma ile ilgili açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolarlık satın alma teklifi, Twitter yönetim kurulu tarafından yapılan oylama ile kabul edildi. Twitter’ın Elon Musk’a satışı sonrasında Dogecoin (DOGE) yükselişe geçti.

Twitter’ın Elon Musk Tarafından Alınmasıyla Dogecoin Yüzde 15 Arttı

Başarılı girişimci Elon Musk’ın Twitter’ı devralma teklifinin Twitter yönetim kurulu tarafından onaylanmasının ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı yükselişe geçti. Sizlere de aktardığımız üzere Twitter yönetim kurulu, Elon Musk’ın satın alma teklifini kabul etmişti. Elon Musk’ın Twitter satın alımı sonrasında Dogecoin (DOGE) anlık yüzde 9 artış gösterdi ve günlük olarak yüzde 19 oranında büyüme gerçekleştirdi.

elon muskin twitteri almasiyla dogecoin yukselise gecti 2

Haberin yazımı esnasında Dogecoin (DOGE) 0.06698 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’in bu fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre Dogecoin’i piyasa değeri bakımından en büyük ilk 10 kripto para birimi arasında onuncu sıraya yerleştiriyor. Dogecoin’in bu büyümesinin ana nedeni, Dogecoin’e verdiği desteği her fırsatta dile getiren Musk’ın Tiwtter’ı satın almasının onaylanması. Elon Musk kısa bir süre önce Twitter’ı satın alma planları sonrasında kripto para birimleri dahil olmak üzere Twitter ödemelerinin iyileştirmesi gerektiğini belirtmiş ve Twitter’ın servislerinden birisi olan Twitter Blue servisine Dogecoin ödeme seçeneğinin eklenmesi gerektiğini belirtmişti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *