«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Elon Musk’a Twitter’ı almak için yeni ortak mı geliyor?

Elon Musk’a Twitter’ı almak için yeni ortak mı geliyor?

elonmusk_reuters_1_16_9_1650016107

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını satın alma hamlesinin ardından birçok yatırımcı sosyal medya devi için harekete geçerken, ABD merkezli alternatif yatırım yönetimi firması Apollo Global Management’ın, Elon Musk ya da teklif veren diğer taliplerle ortaklık kurma seçeneğini ciddi şekilde düşündüğü belirtildi.

Twitter’ın hisse alım süreçleri Elon Musk’ın hamleleriyle dünya gündemine otururken, sosyal medya devi için de birçok şirket harekete geçmeye başladı. Şimdi de küresel yatırım firması olan ve yönetimi altında 455 milyar dolarlık varlık bulunan Apollo Global Management şirketi, bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

ABD medyasından Wall Street Journal’ın haberine göre şirket, Elon Musk ya da alım için teklif yapan diğer şirketlerle bir ortaklık kurma hazırlığı içinde… Şirketin, borç ya da gerekli olan sermayeyi sağlama tarzı bir ortaklık kurma plânıyla ilgili görüşmeleri sürdürdüğü belirtiliyor.

Haberde ayrıca Appollo’nun sahibi olduğu Yahoo vasıtasıyla da bir hamle yapmayı düşündüğü ve Twitter’a “iş birliği” önereceği kaydedildi. İş birliğinin hangi yönde ve ne şartlarda olacağı konusunda ise bilgi verilmedi.

Musk adeta kriz çıkardı

Bilindiği üzere Elon Musk, Ocak ayı itibariyle Twitter’dan hisse almaya başlamış ve SEC’ye bildirmesi gereken orana ulaşınca da, Mart ayında bu hamlesini kuruma resmen duyurmuştu.

Ancak Musk’ın yönetim kuruluna girmek istememesi ve bir anda Twitter’ın tamamını alacak, 41.4 milyar dolarlık bir teklifle gelmesi, ABD’de taşları adeta yerinden oynatmıştı. Dünyanın en büyük platformunun bir kişiye geçecek olması ciddi bir tartışma yaratırken, Twitter’ın ifade özgürlüğü politikası da yeniden tartışılmaya başlanmıştı.

Bilindiği üzere Twitter hissedarlarından olan ve yönetim kurulu üyeliği de bulunan Suudi Prens El-Velid bin Talal da Musk’ın teklifini reddetmişti.

İş dünyası kadar kripto evreni de tartışmaya sessiz kalmamış, Charles Hoskinson’dan Vitalik Buterin’e kadar birçok ünlü fikirlerini açıklamışlardı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *