«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Elon Musk, Katar Forumunda Meme Kriptosu Desteğini Yinelerken Dogecoin Fiyatı Yükseldi

Elon Musk, Katar Forumunda Meme Kriptosu Desteğini Yinelerken Dogecoin Fiyatı Yükseldi

Elon-Musk-Katar-Forumunda-Meme-Kriptosu-Destegini-Yinelerken-Dogecoin-Fiyati.png

Kripto piyasasının en popüler parodi paralarından biri olan Dogecoin, bugün bir düşüş yaşıyor. Kripto, yayın sırasında %13 arttı. Hareket, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günü Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’nda kripto para birimine verdiği desteği tekrarlaması ile geldi.

Bloomberg News’e göre Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda “o kadar zengin olmayanlar” kendisinden talep ettiği için satın aldığını ve desteklediğini belirtti.

Önerilen Okuma | Santigrat (CEL) Fiyatı, Donmuş Ağ Hesaplarına Rağmen %130 Artışta

Dogecoin Musk’tan Biraz Sevgi Aldı

Musk, forum sırasında Bloomberg News Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Beni Dogecoin satın almaya ve desteklemeye teşvik eden o kadar zengin olmayan birçok insan tanıyorum. O insanlara cevap veriyorum.”

Madeni para 2013’te bir şaka olarak başladı, ancak kararlı bir topluluk ve yaratıcı memler sayesinde hızla büyük bir kripto para birimine dönüştü.

Dogecoin, diğer kriptoların aksine oluşturulabilecek DOGE birimlerinin sayısında herhangi bir kısıtlama olmadığı için devalüasyona açıktır.

2017 yılında Dogecoin fiyatı 0.0003 dolardı. 1 Haziran 2022’ye kadar fiyatı yaklaşık %40.000 artarak 0.10 dolara yükseldi. Coingecko verilerine göre, DOGE şu anda bu yazı itibariyle yüzde 14’ün üzerinde bir artışla 0.063348 dolardan işlem görüyor.

Musk ayrıca çalışanlarının kripto paranın tanıtımını yapmasını istediğini de belirtti. Milyarder, “Beni Dogecoin’i desteklemeye çağırdılar ve ben de öyleyim” dedi.

Dogecoin’e ek olarak, SpaceX kurucusu diğer kripto para birimleri için destek belirtti. Musk, Ekim ayında Bitcoin, Ether ve DOGE’ye sahip olduğunu söyledi.

DOGE total market cap at $8.5 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

Musk Sosyal Medya Yorumları Taşı DOGE

Dogecoin, Musk’ın bu konudaki yorumlarına yanıt olarak sıklıkla değişir. Pazartesi günü, CEO’nun büyük bir kripto para satışı karşısında meme tokenini tanıtmaya ve satın almaya devam edeceğini açıklamasının ardından, 24 saatlik bir süre içinde rekora yakın düşük seviyelerden yüzde 8,5 yükseldi.

Köpek temalı para birimi, Musk’ın Saturday Night Live’da “koşuşturma” olarak adlandırmasının ardından geçen yılın Mayıs ayında düştü.

Musk kısa süre önce Dogecoin’in Bitcoin ile rekabet edebileceğini ve ödemeler için kullanılabileceğini belirtti. Tesla, Ocak ayında bazı ürünler için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ve daha fazlasının “sonuna kadar” eklenebileceğini ima etti.

Musk, geçen hafta bir Dogecoin yatırımcısı tarafından 258 milyar dolar karşılığında, kralın “Dogecoin kripto para birimini zorlayarak bir piramit planına” dahil olduğunu iddia etti.

Bu arada Musk, geçen hafta Twitter satın alma girişiminin başarılı olması durumunda kripto para ödemelerinin platforma entegre edileceğini ima etti.

Önerilen Okuma | Shiba Inu Artık Kripto Piyasasındaki Kargaşaya Rağmen En Büyük ETH Balinaları Tutuyor

Featured image from NDTV Gadgets 360, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *