«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. El Salvador Başkanının Bitcoin Yatırımcılarına Mesajı Var!

El Salvador Başkanının Bitcoin Yatırımcılarına Mesajı Var!

1200x-1.jpg

Bitcoin, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 18.000 dolar altına düşerek başka bir büyük fiyat düzeltmesinden geçti. Panik, kripto piyasasının her yerine yayıldı ve yatırımcıları son zamanlardaki olumsuzluklar son derece rahatsız etti.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, bu tür test zamanlarında yatırımcıların sabrını korumasını istedi. Başkan Bukele, Twitter’da şunları yazdı:

Bazı insanların Bitcoin piyasa fiyatı konusunda endişeli veya kaygılı olduğunu görüyorum. Tavsiyem: grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. BTC’ye yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvendedir ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. Sabır anahtardır.

El Salvador’un Bitcoin yatırımlarının değeri şimdiden %50’den fazla düştü. Latin Amerika ülkesi, Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladı ve şimdiye kadar Hazinesinin bir parçası olarak 2300’den fazla Bitcoin biriktirdi. Son Bitcoin alımı 2022 yılının Mayıs ayının başlarındaydı.

Peter Schiff, Kripto Endüstrisi Öldü Diyor

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin ve kriptoya yönelik saldırısını daha da sağlamlaştırdı. 11 Haziran’daki ABD enflasyon verisinden kısa bir süre sonra Schiff, kripto alanının toplam piyasa değerinin 800 milyar doların altına düşeceğini tahmin etmişti ve geçen hafta içinde tam olarak olan buydu.

En son tweetlerinden birinde Schiff, kripto piyasasının öldüğüne dair cesur bir yorum yaptı. Bitcoin eleştirmeni şunları yazdı:

Kripto endüstrisindeki birçok insan bu çöküşün sağlıklı bir sarsıntı olduğunu söylüyor. Sağlıklı olduğuna katılıyorum, ancak kripto için değil. Bildiğimiz kadarıyla bu endüstri öldü, bu da ekonomi için çok sağlıklı. Kripto muhtemelen bir geleceğe sahip, ancak Bitcoin bunun bir parçası olmayacak.

Schiff, Bitcoin’e “destansı bir başarısızlık” diyerek saldırdı. Bitcoin maksimalistlerinin Bitcoin’in artık güvenli bir liman olarak hareket etmediğini anlamaları gerektiğini iddia etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *