«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Döviz Girişleri Düşük Değerlere Düşüyor

Döviz Girişleri Düşük Değerlere Düşüyor

Doviz-Girisleri-Dusuk-Degerlere-Dusuyor.png

Zincir üstü veriler, Ethereum borsa girişlerinin son zamanlarda düşük değerlere düştüğünü gösteriyor, bu da kripto fiyatı için yükseliş olabileceğinin bir işareti.

Ethereum 7 Günlük MA Değişim Girişleri Son Haftalarda Düştü

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiPoS birleşmesi yaklaştıkça ETH fiyatı tersine dönüyor.

“Döviz girişi”, tüm merkezi borsaların cüzdanlarına taşınan toplam Ethereum miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri arttığında, şu anda borsalara çok sayıda coin yatırıldığı anlamına gelir. Yatırımcılar genellikle satış amacıyla borsalara transfer olduklarından, böyle bir eğilim kripto fiyatı için aşağı yönlü olabilir.

Öte yandan, göstergenin düşük değerleri, sahiplerinin şu anda borsalara çok fazla para göndermediğini gösterebilir. Geri çekilip çekilmemelerine bağlı olarak, bu eğilim ETH değeri için yükseliş veya nötr olabilir.

Şimdi, son altı ayda tüm borsaların giriş yaptığı 7 günlük Ethereum hareketli ortalamasındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Ethereum Değişim Girişi The 7-day MA value of the metric seems to have been going down in recent days | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Ethereum döviz girişleri Haziran ayında keskin bir şekilde yükseldi ve zirveye ulaştı. Fiyat aynı anda satış nedeniyle büyük bir darbe aldı.

Bu yükselişin ardından göstergenin değerinde düşüş gözlemlenmeye başladı. ETH geliştiricileri PoS birleşmesi için 19 Eylül tarihini açıkladığında, girişler düşmeye devam ettikçe kripto paranın fiyatı toparlanmaya başladı.

Artık metrik kendisini oldukça düşük değerlerde buluyor. Mart ayında olan 2022’de mevcut değerlerin altında sadece bir düşüş oldu.

Bu dip giriş değerleri, satış baskısı sessiz kaldığı sürece Ethereum’un yakın gelecekte daha fazla yükseliş momentumu görebileceğini ima edebilir.

Grafik ayrıca, türev piyasasında şu anda açık olan pozisyonların miktarını ölçen bir başka zincir üstü gösterge olan “açık pozisyon” için verileri de gösterir.

ETH pozisyonları son zamanlarda biraz büyüme görmüş gibi görünüyor. Aktif bir vadeli işlem piyasası, kaldıraç fazlalığı nedeniyle daha yüksek oynaklığa neden olabilir ve bu yıl şimdiye kadar yüksek açık faiz, kripto fiyatı için yapıcı olmadı.

ETH Fiyatı

Yazma sırasında, Ethereum’un fiyatı geçen hafta %12 artışla 1.7 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %56 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Ethereum Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has moved sideways recently | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Bastian Riccardi on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *