«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Dogecoin, “The Dogefather” SNL’de Çıkış Yaptığından Bu yana %90 Düştü

Dogecoin, “The Dogefather” SNL’de Çıkış Yaptığından Bu yana %90 Düştü

Dogecoin-The-Dogefather-SNLde-Cikis-Yaptigindan-Bu-yana-90-Dustu.png

En popüler meme kripto para birimi olan Dogecoin, son 24 saatte %30 düştü, ancak şimdiden toparlanmaya başladı.

Bu muazzam fiyat düşüşü sırasında birileri 250 milyon Dogecoin taşıdı ve bu miktarın yarısından biraz fazlası Robinhood’a gitti.

Balina Dogecoin’i Robinhood’a Taşıdı

Büyük Dogecoin transferlerini izleyen @DogeWhaleAlert hesabı, toplam 100 milyon Dogecoin’den fazla iki işlem keşfetti.

İki DOGE topaklarında sırasıyla 8.497.274 dolar ve 11.625.997 dolar değerinde toplam 110.614.220 ve 139.261.848 meme jetonu vardı. İkinci Dogecoin ödemesi, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Solana, DOGE, Shiba Inu, Bitcoin Cash ve diğer önemli madeni paralar gibi kripto para birimlerinin yanı sıra hisse senetlerine de yatırım yapmalarını sağlayan ünlü Robinhood ticaret programı aracılığıyla yapıldı.

Bitcoin’in 27.000$’a kaymasının ve Terra’nın UST’sinin dolar sabitini kaybetmesinin ardından Dogecoin, son 24 saatte değerinin %30’unu kaybetti ve 0.160$’dan 0.0723$’a düştü.

Bununla birlikte, madeni para, yayın tarihi itibariyle yüzde 9,47 artarak kayıplarının bir kısmını telafi etmeye başladı. DOGE şu anda Binance piyasasında 0.0793 dolardan işlem görüyor.

Önerilen Okuma | Shiba Inu: En Zengin Ethereum Balinaları Arasında En Büyük Dolar Holding

DOGE, Musk’ın Onayından Beri Düştü

DOGE, geçen yıl 8 Mayıs’ta tarihi bir zirveye ulaştığından bu yana %90 değer kaybetti. Elon Musk’ın Twitter’da kendisini “The Dogefather” olarak ilan etmesinin ve ardından Saturday Night Live’da görünmesinin ardından meme jetonu 0,7376 dolara fırladı. (SNL).

KÖPEK

DOGE/USD has plumetted 90% since Musk appeared on SNL. Source: TradingView

Ancak Tesla CEO’su Elon Musk’ın Amerikan televizyonunda yer alması büyük bir satışı tetikledi ve token üç gün sonra 0,45 dolara düştü.

Musk uzun zamandır Dogecoin’in destekçisi, tweet’lerinde sık sık onu tanıtıyor ve değerini artırıyor. Ancak zaman geçtikçe bu tweetlerin Dogecoin fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu ya da hiç etkisi olmadı.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, Ocak 2022’de çevrimiçi mağazasındaki belirli öğeler için ödeme olarak meme jetonunu kabul etmeye başladı. Musk, bunun bir deney olduğunu ve nasıl gittiğini göreceğini söyleyerek yanıt verdi.

İlgili Okuma | Dogecoin Düşen Bir Kama Modeli Görüntüler; İşte Anlamı

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *