«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Dogecoin, Musk Satın Aldıktan Sonra İlk 10’a Geri Döndü Twitter Haberleri

Dogecoin, Musk Satın Aldıktan Sonra İlk 10’a Geri Döndü Twitter Haberleri

Dogecoin-Musk-Satin-Aldiktan-Sonra-Ilk-10a-Geri-Dondu-Twitter.png

Kripto piyasası düşüş eğilimindeyken Dogecoin, CoinMarketCap’te 14. sıraya düşen en iyi kripto paralardan biri olarak yerini kaybetti. Ancak bugün Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberinin ardından hızla tekrar 10. sıraya yükseldi. DOGE, uzun süredir ilk 10 kripto paranın dışındaydı, ancak bugünün yükselişi, kripto paraları piyasa değerine göre ilk 10 kriptoya geri soktu.

DODE, Elon Musk’ın Twitter’ı gizli tuttuğu haberini pompaladı. Haberin ardından bugün DOGE fiyatına %20 zam geldi. Twitter kabul edecek Musk’tan 43 milyar dolarlık teklif.

İlgili Okuma | Ankete Göre Uzmanlar Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar 65 Bin Dolara Geri Dönmesini Bekliyor

Dogecoin Fiyatındaki Yükselişin Arkasında Elon Musk

DOGE, bu Pazartesi 0.1239$’a düştüğünden beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve yaklaşık %20’ye kadar tırmanıyor. Yazma sırasında, jeton başına fiyat 0.158 $ ‘dır. DOGE piyasa değeri de 20.96 milyar dolara etkileyici bir artış gördü ve kriptoyu ilk 10’a soktu.

Şu an itibariyle Dogecoin, bir yıl önceki değerinin sadece yarısına değer.

Genel kripto piyasa değeri de bugün erken saatlerde %2,79 düşüşle 1,79 trilyon dolara ulaştı. Ancak DOGE yükselmeye başladığında, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto paralar da önemli bir artış gördü. Yani şimdi, toplam kripto piyasa değeri, %1.78 artışla 1.82 trilyon dolar.

Piyasa değeri
Musk haberlerinden sonra Kripto Piyasa Değeri %1.78’e yükseldi | Kaynak: Piyasa Değeri Grafiği Tradingview.com

Neler oluyor? DOGE’nin fiyatı son üç aydır istikrarlı bir şekilde düşüyor. Madeni para bu süre zarfında nispeten istikrarlıydı. Bununla birlikte, Elon Musk’ın niyetlerini Twitter’da açıklamasından dolayı bir miktar oynaklık ve ticaret hacminde bir sıçrama yaşadı – bu, yatırımcıların şu anda neden alıcılar yerine satıcılar olduğuyla ilgili olabilir.

Popüler memecoin Dogecoin’in fiyatı ve işlem hacmi, Tesla patronu Elon Musk’ın Twitter’ı satın almakla ilgilendiğinin bildirilmesinin ardından 14 Nisan’dan bu yana arttı. 15 Nisan Cuma günü, DOGE’nin işlem hacmi son 24 saatte %145 arttı ve piyasa değeri bir önceki güne göre %5 arttı.

Dogecoin’in sosyal medyadaki en etkili ve açık destekçilerinden biri Elon Musk. Açıklamaları, kişisel olarak da kullandığı bu popüler kripto tokeninin fiyatında sık sık sıçramalara yol açtı.

Uzmanlar, DOGE’nin ABD Fed’in Hawkish Duruşu Arasında Düşebileceğini Öngörüyor

Ancak bazı insanlar, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon konusunda sert bir duruş sergilemesi nedeniyle DOGE’nin fiyatının düşeceğini düşünüyor. Uzmanlara göre, kripto varlıkları üzerinde çok fazla satış baskısı olduğu için DOGE fiyatı yeni bir düşük seviyeye düşebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin (BTC) Ukrayna Üzerinde 40.000 Doların Altına Düştü ve Fed Faiz Artışı Olasılığı

BuyUcoin CEO’su Shivam Thakral şunları söyledi:

Küresel finans piyasaları, Fed’in yüksek enflasyonla mücadele etmek için aldığı şahin duruşundan dolayı ısıyla karşı karşıya kalırken, kripto varlıklarında muazzam bir satış baskısı oluştu. Bu eğilim devam ederse, Doge fiyatları daha düşük yeni bir destek seviyesi bulmak için daha da düşebilir.

          Featured image from pixabay, chart from Tradingview.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *