«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Dogecoin Grafiğinde Geriye Döndü, Yükselme Şansı Var mı?

Dogecoin Grafiğinde Geriye Döndü, Yükselme Şansı Var mı?

Dogecoin-Grafiginde-Geriye-Dondu-Yukselme-Sansi-Var-mi.png

Dogecoin, yükseliş momentumu gösterdikten sonra grafiğinde hafifçe geriledi. Bugün piyasa hareketlilerinin çoğu kırmızıda görüldü. Şu anda, DOGE 0,06 $ bölgesinin yakınında destek buldu, bir süre önce meme-coin 0,07 $ fiyat işaretinin biraz üzerinde işlem gördü.

Madeni paranın teknik analizi, hala boğaların 0,07 $ işaretinin üzerindeki seviyeleri geri kazanma şansına işaret ediyor. Bitcoin de son 24 saat içinde geri çekildi ve 22.000 dolardan fiyatlandırıldı. Çoğu altcoin aynı fiyat yörüngesini takip eder.

Satın alma gücü grafikte soldu, ancak basın zamanında alıcılar hala pazardaki satıcılardan daha fazla. Dogecoin mevcut fiyat yörüngesinde devam ederse, yakında alım gücü satış gücü ile değiştirilecektir.

DOGE bir rahatlama rallisi sergiledi ve madeni para tekrar yukarı yönde hareket etmeden önce her zaman bir geri çekilme şansı var. Dogecoin’in daha yüksek seviyeleri geri kazanıp kazanmadığı görülecektir, ancak satın alma gücü meme-coin için bu kavşakta çok önemli olmaya devam ediyor.

Dogecoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Dogecoin
Dogecoin, dört saatlik grafikte 0,866 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

DOGE, yazı yazılırken görüldüğü gibi hafif bir geri çekilmenin ardından 0.0686 dolardan işlem görüyordu. Madeni para, 0.0600 dolarlık destek hattındaki konumunu korumayı başardı. Madeni para için genel direnç 0,0726 $ seviyesindeydi ve bunun üzerinde hareket ederek 0,0781 $ ‘da bir miktar dirence tanık olabilir.

Madeni para ivme kazanırsa, 0.0840 $ işaretinin üzerinde bile işlem görebilir. Daha fazla güneye doğru hareket, Dogecoin’i 0.0575 dolara ve ardından 0.0500 dolarlık destek seviyesinin altına itebilir. Dogecoin’in alım satım seviyesi düştü, bu da düşüş eğiliminin bir işareti olan alım gücündeki düşüşü gösteriyor.

Teknik Analiz

Dogecoin
Dogecoin dört saatlik grafikte alım gücünde düşüş gösteriyor | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

DOGE, dört saatlik grafikte alıcı sayısında keskin bir düşüş kaydetti. Dogecoin aşırı alım bölgesini ziyaret etmesine rağmen, alıcılar momentumu koruyamadı. Satın alma gücündeki hafif bir düşüş, satış baskısını daha güçlü hale getirebilir.

Göreceli Güç Endeksi grafikte düştü ve yarı çizgiye yakındı, bu da satın alma baskısında bir düşüş olduğu anlamına geliyordu.

Dogecoin fiyatı 20-SMA çizgisinin biraz altına bakıyordu ve bu da satıcıların yakında grafikte fiyat ivmesini artırmaya başlayabileceklerini gösteriyordu. Ancak meme-coin, yükseliş momentumunun tamamen kaybolmadığını gösteren 50-SMA ve 200-SMA’nın üzerindeydi.

İlgili okuma | Dogecoin, Musk Vs. Twitter Yasal Mücadele

Dogecoin
Dogecoin satış sinyalini dört saatlik grafikte resmetti | Kaynak: TradingView’de DOGEUSD

Meme-coin, dört saatlik grafikte fiyat hareketinde değişiklik belirtileri gösterdi. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve geri dönüşlerini aynı şekilde gösterir. MACD, düşüş eğilimi gösterdi ve grafikte kırmızı histogramlar oluşturdu.

Bu okuma, mevcut fiyat yönünde bir çevirme ile birlikte satış sinyaline bağlıdır. Benzer şekilde, Yönlü Hareket Endeksi de fiyat hareketini ve yönünü gösterir.

-DI çizgisi +DI çizgisinin üzerindeyken DMI negatifti. Ortalama Yön Endeksi (Kırmızı) 40 işaretinin altına düştü ve mevcut fiyat eğiliminin baskı zamanında gücünü kaybettiğini gösteriyor.

İlgili Okuma | Tesla, Bitcoin Rallisini Mahveder mi? Musk’ın Şirketi BTC’sinin %75’ini Sattı

Featured image from UnSplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *