«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Dogecoin, Elon Musk’ın ‘Sıkıcı Şirket’ Duyurusunun Ardından Piyasa Değerine 1 Milyar Dolar Ekledi

Dogecoin, Elon Musk’ın ‘Sıkıcı Şirket’ Duyurusunun Ardından Piyasa Değerine 1 Milyar Dolar Ekledi

Dogecoin-Elon-Muskin-Sikici-Sirket-Duyurusunun-Ardindan-Piyasa-Degerine-1.png

Elon Musk’ın Boring Company’sinin ardından duyuru, artık tüketicilerin Dogecoin kullanarak ödeme yapmasına izin veriyor. Sonuç olarak DOGE geçen gün %5 arttı. Ancak ondan sonra %2’nin üzerinde bir düşüş yaşadı. Ancak, son 24 saat içinde yaklaşık 1 milyar dolarlık bir piyasa değeri artışı yaşadı.

10.484 milyar dolarlık piyasa değeriyle DOGE, Polkadot ve diğer para birimlerini geçerek onuncu en büyük kripto para birimi olmayı başardı. Göre CoinGecko İstatistiklere göre, DOGE son yedi gün boyunca yaklaşık %13 arttı. Fiyat şu anda 0.07034 $.

İlgili Okuma | Sandbox (KUM) 24 Saat İçinde %12 Sıçrama ile Patlama Yapıyor

Negatif kripto haber seli, önceki altı haftadaki çoğu güne kıyasla bugün daha küçüktü. Yine de kripto sektörü hala belirsizlik ve endişeyle boğuşuyor.

Veriler CoinMarketCap Son 24 saatte yaklaşık %2’lik bir artışla, küresel kripto para piyasası kapitalizasyonunun 930,89 milyar dolardan daha yüksek işlem gördüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, kripto para birimi ticaretinin genel hacmi yaklaşık %18 düşerek 53,35 milyar dolara geriledi.

DOGE
Dogecoin şu anda günlük grafikte 0.0706 dolardan işlem görüyor | Kaynak: DOGE/USDT grafiğinden Tradingview.com

Bir Yolculuk İçin Dogecoin ile Öde: Elon Musk’ın Sıkıcı Şirket Duyurusu

Çarşamba günü CNN’ye göre, Boring Company, kullanıcıların son zamanlarda yolculuklar için ödeme yapmak için DOGE kullanmasını mümkün kıldı. Vegas Loop’u başlattı.

Döngü, Tesla araç sürücülerinin insanları Las Vegas’ın altındaki bir tünelden feribotla taşıdıkları bir ulaşım sistemidir. Geçen Cuma günü hizmete giren ilk Loop istasyonu, Las Vegas Kongre Merkezi’nin dışında bulunuyor, ancak işletme, şehrin altında toplam 50 istasyonla 29 millik bir tünel ağı inşa etmeyi planlıyor.

Şirket kesin bir tarih vermemiş olsa da, Loop’ta sürmek şu anda ücretsizdir. Ancak, ücretler nihayetinde planlanmıştır. Vegas Loop’un web sitesi, tek seferlerin 1,50 dolara, günlük geçişlerin ise 2,50 dolara mal olacağını belirtiyor.

Boring Company, Las Vegas Kongre Merkezi’nde bir Loop istasyonu inşa etmeye karar verdiğinde, DOGE’yi bir ödeme seçeneği olarak sunma seçimi aynı anda yapıldı.

İlgili Okuma | Bloomberg Analisti, Bitcoin’in 2022’nin 2. Yarısında Toparlanacağını Söyledi

258 milyar dolar olmasına rağmen dava Elon Musk ve iki şirketi Tesla ve SpaceX aleyhine dava açıldı, yine de DOGE’yi seçti. Milyarder, Dogecoin’i desteklediği iddiasıyla ABD vatandaşı tarafından dava edildi. Davaya göre Musk, kripto para birimlerini desteklemek için bir şantaj planına katılmakla suçlanıyor.

100 milyondan fazla takipçisi için şimdiden bir dizi Dogecoin mem’i paylaştı. The Boring Company tarafından yolculuklar için bir ödeme yöntemi olarak DOGE’nin benimsenmesi, birkaç tuhaflıktan biridir. Musk daha önce mevcut piyasa koşullarıyla ilgilenmediğini ve Dogecoin varlıklarını artırmaya devam edeceğini söyledi.

             Featured image from Flickr, chart from Tradingview.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *