«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Dogecoin (DOGE) Geliştiricilerinden Yeni Güncelleme: Dogecoin Core 1.14.6

Dogecoin (DOGE) Geliştiricilerinden Yeni Güncelleme: Dogecoin Core 1.14.6

musk.png

Popüler meme token Dogecoin’in (DOGE) geliştiricileri tarafından Dogecoin yazılımının yeni bir sürümü yayınlandı. Güncelleme, temel olarak verimliliği ve tüketici ara yüzünü iyileştirmeyi amaçlıyor.

Dogecoin, 21 Temmuz Perşembe günü yeni bir yazılım güncellemesi açıkladı. Resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, Dogecoin Core 1.14.6 yazılım güncellemesi yayınlandı ve tüm topluluk bireylerinin güncellemeleri yapıp en yeni modele geçmeleri istendi. Yeni güncelleme, birkaç güvenlik düzeltmesi ve mevcut ödeme yapısında değişiklikler içeriyor.

Güncellemenin sunduğu en önemli yeniliklerden bir tanesi ise, “Dust Limit“i (bir kullanıcının/hesabın ağ üzerinde işlem yapabileceği minimum alt limit) 1 Dogecoin‘den 0.01 Dogecoin‘e düşürmüş olması oldu. Bu limit genişletmesi, Dogecoin’in vizyonunun bir parçası olan “günlük hayatta kullanım” düşüncesi doğrultusunda (sinema bileti alırken Dogecoin kullanmak gibi) atılmış bir adım olarak sunuldu.

Dogecoin Core geliştiricisi Patrick Lodder, bir Github gönderisinde şunları yazdı:

Bu, önemli güvenlik güncellemelerini ve ağ verimliliğindeki değişiklikleri içeren yeni bir alt sürümdür. Tüm Dogecoin Core kullanıcılarının (madenciler, hizmet sağlayıcılar ve cüzdan kullanıcıları) güncellemeleri yapmaları şiddetle tavsiye edilir.

Dogecoin tarafından yapılan bu paylaşımdan sonra söz konusu gönderinin altına Dogecoin destekçisi milyarder Elon Musk‘dan yorum geldi:

Güncellemeler!

Elon Musk, dün Tesla bilanço raporu açıklamasından sonra katıldığı konferansta şirketin herhangi bir Dogecoin satmadığını duyurmuştu.

Haftalık açılışını 0.06306 dolardan yapan Dogecoin geçtiğimiz günlerde %22’lik yükseliş performansı sergiledi. En hacimli kripto paralar sıralamasında 10. sırada yer alan Dogecoin yazının kaleme alındığı esnada 0.06839 dolardan piyasalarda işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *