«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Do Kwon, LUNA Çöküşünden Sonra Twitter Hesabını Özelleştirdi

Do Kwon, LUNA Çöküşünden Sonra Twitter Hesabını Özelleştirdi

Do-Kwon-LUNA-Cokusunden-Sonra-Twitter-Hesabini-Ozellestirdi.png

Yeni blok zinciri LUNA 2.0’ın devreye alınmasından bir aydan kısa bir süre sonra, tokenin fiyatı %77’nin üzerinde düştü. Bu yılın başlarında, Terra blok zinciri, birkaç gelişimsel ilerleme vaat ediyor gibi göründüğü için kripto para birimlerinin geleceği olarak selamlandı. Ardından, UST stabilcoin’i ve LUNA kripto token’ı sert bir şekilde çöktüğünde protokol büyük bir şok edici ile karşılaştı.

Terra Blockchain

2018 yılında Terraform Labs tarafından başlatılan ve Kurucu Ortaklar Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kurulan Terra, sabit paralara erişim sağlamak için kullanılan bir kripto para birimi protokolüydü.

Son zamanlarda, Kwon yetkilisini belirledi Twitter hesabı özel, token fiyatının takdir edilemeyebileceği şüphesini artırıyor.

Piyasa değerine göre, Terra protokolü başlangıçta dünyanın önde gelen on blok zincirinden biri haline geldi. İki benzersiz jeton sağladı; yönetişim için ve ağdaki ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan TerraUSD UST sabit parası ve LUNA hizmet parası.

Do Knwon, LUNA Çöküşünden Sonra Twitter Hesabını Özelleştirdi
LUNA fiyatı yükseliş trendini takip ediyor | Kaynak: TradingView.com’da LUNAUSD

2018’deki başlangıcından bu yana, Terra blok zinciri, blok zincirinin LUNA’da büyük bir satış gördüğü 2022 Mayıs ortasına kadar çok iyi performans gösteriyordu. Tokenin fiyatı, 11 arasında yaklaşık 120 dolardan yaklaşık 0.02 dolara düştü.inci ve 12inci Mayıs.

İlgili Okuma | Boğa: Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

Bazı insanlar çöküşün, kurumsal yatırımcıların Anchor projesinden kâr elde etme umuduyla UST stabilcoinleri için Bitcoin’i (BTC) “açığa satmasından” kaynaklandığına inanıyor.

LUNA Düşüşü ve Terra 2.0 Çözümünün Tanıtımı

Terra’nın LUNA ve UST madeni paralarının serbest düşüşünden sonra, blok zinciri LUNA 2.0’ı airdrop yoluyla piyasaya sürdü. Yeni jeton, kullanıcıların kayıp fonlarını geri kazanmalarını ve önceki LUNA orijinal jetonunu değiştirmelerini sağlama sözü verdi.

Coingecko’dan alınan verilere göre, token başlangıcından bu yana fiyatta istikrarlı bir düşüş yaşıyor. Basın tarihi itibariyle, token %77’lik bir düşüşle karşılaştı ve şu anda madeni para başına 3.50 dolardan işlem görüyor. Ayrıca 24 saatlik işlem değerinden %17 düştü.

Bu düşüşün bir kısmı, DeFi ekosistemindeki tüm kripto paraları etkileyen daha geniş düşüş piyasasının etkisine bağlanıyor.

Ayrıca, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, zorlu yasal sorunlarla karşı karşıyadır. Ve Güney Kore polisi uyardı blok zincirinin büyük çöküşü için hapis cezası alabileceğini söyledi. Bunun yanı sıra, polis ayrıca Terraform Labs çalışanlarından biri hakkında para hırsızlığı soruşturması yürütüyor.

İlgili Okuma | MicroStrategy’nin Bitcoin Satın Almak İçin Kullanılan 2,4 Milyar Dolarlık Kredisine Bir Bakış

Kendi kendini beğenmiş bir Terra içeriden takma adlı bir isim olan FatMan, Do Kwon’u ve şirketini suçladı. Terraform Laboratuarları aldatıcıdır ve yeni LUNA jetonlarına yönelik niyetleri hakkında yalan söyler. Tweet’ine göre, Terraform Labs (TFL), 200 milyon dolardan fazla değere sahip 42 milyonun üzerinde LUNA’ya sahip.

İddialarının geçerliliğini henüz doğrulamamış olsalar da, yatırımcıların tokenlerini satma duygularını etkilemeye yetecek kadar kargaşa topladılar.

Featured image from Pexels, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *