«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Devam Eden Piyasa Kargaşasında Büyük Bir Dayak Alan En İyi 5 Kripto

Devam Eden Piyasa Kargaşasında Büyük Bir Dayak Alan En İyi 5 Kripto

Devam-Eden-Piyasa-Kargasasinda-Buyuk-Bir-Dayak-Alan-En-Iyi.jpg

Bugün bu makalede yer alan ilk 5 kripto, devam eden piyasa pandemonisinde ağır bir darbe alıyor.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimlerinden ikisi olan Bitcoin ve Ethereum tarafından yönetilen bu beş kripto, son zamanlarda manşetlere çıkıyor.

Yatırımcılar, kayıplar artmaya devam ettikçe, daha geniş kripto alanına endişeler göndererek ve yatırımcı ruhunu azalttıkça, şimdi bir toparlanmanın ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor.

İşte ilk 5 kripto para birimine ve şimdiye kadar ne kadar kaybettiklerine hızlı bir bakış:

1 – Bitcoin (BTC)

Bitcoin, en çok kayıp veren ilk 5 kriptonun yerini alıyor. Bitcoin, dünyanın en büyük ve en popüler kripto para birimidir. Geçen yılın Kasım ayında, bir birim tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $ ‘a ulaştığında BTC, 1.27 trilyon $’ lık piyasa değerini aştı.

Bu yazı itibariyle, Bitcoin fiyatı 20.000 dolar civarında seyrediyor. Bu yıl değerinin yüzde 57,23’ünü kaybetti. Bitcoin, yüzde 20’lik bir düşüş çağrılarına rağmen Perşembe günü 20.000 doları daha korudu.

Bitcoin has lost 57.23 percent of its value. Image: Coingape.

2 – Eter (ETH)

Bu listede 2. sırada yer alan Ether (ETH), bir önceki yıl değeri %386 artarak Kasım 2021’de 4.812 $’lık rekor seviyeye ulaştıktan sonra bu ay ilk kez 1.000 $’ın altına düştü.

134 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, 23 Haziran itibarıyla yılbaşından bu yana değerinin yüzde 70’ini kaybetti.

Bu yıl Ether, Bitcoin ve diğer birçok kripto para ile aynı kaderi yaşadı ve fiyatını Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesine getirdi.

Önerilen Okuma | Cosmos (ATOM) Fiyatı %12 Artıyor – Direnci Kırabilir mi?

3 – Solana (SOL)

Solana, bu yıl değerinin yüzde 78’ini kaybetti ve Perşembe günü 36.28 dolardan işlem gördü ve Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 258 dolardan çok uzakta. Solana (SOL), 12.46 milyar dolar ile piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para birimidir.

Son 24 saat içinde SOL, piyasa değerinin yüzde 0,51’ini kaybetti. Gün içi işlem seansı, ticaret hacminde yüzde 9.30 düşüşe tanık oldu.

Crypto total market cap at $932 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

4 – Toprak (LUNA)

4 Nisan’da Luna, 40 milyar doları aşan piyasa değeriyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 116 dolara ulaştı. 4 ile 12 Mayıs arasındaki dönemde, tokenin fiyatı 86 dolardan 0,0041 dolara düştü.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, bu hafta Wall Street Journal’a piyasa düşüşünde neredeyse tüm servetini kaybettiğini söyledi. Perşembe günü itibariyle, LUNA şu anda 0.00005682 $ değerinde ve Terra Classic olarak yeniden adlandırıldı.

Önerilen Okuma | Stepn GST Token Slaytları %97 – Fitness Uygulamasının 3M Kullanıcısına Sahip Olmasına Rağmen

5 – TerraUSD

Geçen ay, TerraUSD ABD dolarının altına düştü ve onu 1 dolarlık sabite döndürme girişimleri başarısız oldu. “Ölüm sarmalı” olarak bilinen duruma girmeden önce 0,69 dolara değer kaybetti ve tüm değerini kaybetti. LUNA şimdi sıfıra bitişik beş ondalık nokta içinde.

Bloomberg 9 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun TerraUSD’nin çöküşünden önce pazarlanmasının federal yatırımcı koruma gerekliliklerini ihlal edip etmediğini incelediğini bildirdi.

Featured image from Analytics Insight, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *