«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Dev Kripto Borsası Çöküş Sırasında Bu 9 Altcoin’e Destek Ekledi!

Dev Kripto Borsası Çöküş Sırasında Bu 9 Altcoin’e Destek Ekledi!

coinbase-ceosu-halka-arzin-ilk-gunu-292-milyon-dolarlik-hisse-sat (1)

Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, içlerinde popüler metaverse coin’ler de olmak üzere dokuz altcoin’e saklama (custodial) hizmetleri sunarak kripto sektöründeki dijital varlığını genişletmeye devam ediyor.

ABD merkezli kripto para borsası gerçekleştirdiği yeni bir duyuruda, Coinbase Custody soğuk depolama Tröst’ünün bir parçası olan 200’den fazla varlığın bulunduğu büyüyen kripto para birimi listesine 9 yeni sanal varlık eklediğini söyledi.

Coinbase Custody nedir?

Coinbase Custody, büyük fonları olan kurumsal yatırımcılar için bir saklama hizmetidir. Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimleriyle ticaret yapmak isteyen kurumlar ve şirketler için finansal kontroller sağlamak üzere tasarlanmıştır. New York Eyaletinde kiralanmıştır ve müşterilere büyük miktarda kripto para depolamak için oldukça güvenli bir yol sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Coinbase Custody, özel anahtarların korunmasını, müşterilere kolay çevrim içi müşteri erişimiyle dengeleyerek müşterilerin kripto ağlarına hem güvenli hem de aktif olarak katılmalarını sağlar. Saklama hizmetleri, desteklenen kripto varlıklarının bir saklama hesabına yatırılması ve çekilmesinin yanı sıra staking hizmetlerini içerir.

Coinbase

Coinbase Custody platformuna bu 9 altcoin’i ekledi

Ethernity Chain (ERN)

Lionel Messi ve Shaquille O’Neal tarafından desteklenen spor tabanlı bir non-fungible token (NFT) pazar yeri olan Ethernity Chain (ERN), Coinbase’den onay alan ilk kripto para birimi oldu.

Daha spesifik olarak, Ethernity Chain, bir dizi sanatçı ve tasarımcı tarafından tasarlanan dijital sanat eserleri ve ticaret kartları (Pokémon kartlarını düşünün) koleksiyonlarının satıldığı bir platformdur.

Kripto piyasasındaki kan banyosunu takip eden Ethernity Chain son 24 saatte yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüşle ve 1,70 dolara kadar geriledi. ERN token, 3,33 dolardan işlem gördüğü Pazartesi gününden bu yana yarı yarıya düştü.

Transfer Token (TTT)

Coinbase’in destek eklediği kripto para birimleri arasında sırada, Japon finansal teknoloji (FinTech) firması Atom Solutions tarafından oluşturulan ve mevcut döviz ve denizaşırı havale ortamını değiştirmeyi amaçlayan Eternal Wallet’e güç sağlayan Ethereum tabanlı bir dijital varlık olan Transfer Token (TTT) bulunuyor. Kullanıcılar, Eternal Wallet’te TTT token ödünç verebilir.

Kullanıcılarına ve holder’larına mümkün olduğunca faydalı olması amaçlanan altcoin, döviz bozdurmada da yardımcı olur. TTT, mevcut ortama kıyasla takas maliyetlerini ve ücretlerini en aza indirir ve Kâr Payı Dağıtımına sahiptir.

Transfer Token, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüşle 3.43 dolardan işlem görüyor.

Dopex (DPX)

Coinbase soğuk cüzdan listesine katıla altcoin’lerden bir diğeri ise, likiditeyi en üst düzeye çıkarmayı ve aynı zamanda yatırımcı kayıplarını önlemeyi amaçlayan merkezi olmayan bir opsiyon borsası olan Dopex‘dir (DPX).

Düşüş trendini takiben piyasa değerinin yaklaşık yüzde 30’unu kaybeden kripto para birimi yazım sırasında 456,70 dolar seviyesinden işlem görüyor. DPX, 5 Mayıs’ta yaklaşık 950 dolardan işlem görüyordu.

Status Network (SNT)

Listede bir sonraki sırada, kullanıcılara açık kaynaklı, eşler arası bir protokol ve uçtan uca şifreleme yoluyla güvenli bir mesajlaşma uygulaması, kripto cüzdanı ve Web3 tarayıcısı sunan Status Network (SNT) bulunuyor.

Şu anda yaklaşık yüzde 20 düşüşle Status Network 0.030 dolardan fiyatlandırılıyor. SNT geçen hafta 0.053 dolardan işlem görüyordu.

Polyswarm (NCT)

Coinbase Custody listesine ayrıca, siber güvenlik verilerinin ve içgörülerinin toplanmasına yardımcı olan kullanıcıları yerel kripto para birimi NCT ile ödüllendirdiği tehdit algılama ve kötü amaçlı yazılımdan koruma projesi Polyswarm’ı (NCT) da eklendi.

Polyswarm, yüzde 16,38 düşüşle 0,017 dolar seviyesinde kripto pazarlarının geri kalanındaki hissiyatı yansıtıyor.

inSure DeFi (SURE)

Coinbase’in destek eklediği bir sonraki kripto para birimi ise; merkezi olmayan finans, NFT ve metaverse oyun kullanıcılarını korumaya yardımcı olan bir blok zinciri sigorta ekosistemi olan inSure DeFi (SURE).

Son 24 saat içerisinde yüzde 11’in üzerinde bir düşüş yaşayan SURE, 0,00402 dolar seviyesinde işlem görüyor.

RedFOX Labs (RFOX)

Coinbase, soğuk cüzdan listesine ayrıca, birden fazla blok zincirine sürükleyici oyun deneyimleri getirmeyi amaçlayan metaverse odaklı bir proje olan RedFOX Labs’ı (RFOX) da ekledi.

Son 24 saatte yaklaşık yüzde 18’lik bir düşüşle 0,016 dolardan işlem gören RFOX, bir hafta öncesine göre yüzde 50 düştü.

My Neighbor Alice (ALICE)

Coinbase’in destek eklediği altcoin’lerden bir diğeri olan My Neighbor Alice (ALICE), oyuncuların token’ları stake ederek dijital adalara yatırım yaptığı, non-fungible token içeren bir oyna-kazan video oyunudur. Oyuncular daha sonra adalarını yükseltip genişletebilir ve yeni koleksiyonlar bulmak için keşfe çıkabilirler. ALICE, oyunun yerel para birimidir.

Milyonlarca oyuncuyu blok zinciri ile tanıştıran çok oyunculu bir builder oyunu olan platformda oyuncular kendi sanal topraklarını inşa edebilir, komşularla etkileşime girebilir, etkinlikler gerçekleştirebilir ve ödüller kazanabilir. Herkes bir parça arazi satın alarak çiftçilik, balıkçılık, böcek avcılığı ve arıcılık gibi çeşitli faaliyetlerde bulunarak My Neighbor Alice dünyasının bir parçası olabilir.

My Neighbor Alice de yüzde 18.67’lik kayda değer bir düşüşle kırmızı renkte ve 2.31 dolardan işlem görüyor. Sadece iki gün önce ALICE’ın değeri 4 doların üzerindeydi.

Aergo (AERGO)

Coinbase’in Custody desteği altcoin’ler listesinde son sırada, merkezi olmayan uygulamaların geliştiricilerine yardımcı olmak için inşa edilmiş açık kaynaklı bir hibrit blok zinciri olan Aergo (AERGO) bulunuyor.

Son 24 saat içerisinde yüzde 25 düşüşle işlem gören Aergo, yazım sırasında 0.106 dolar bir  fiyatla işlem görüyor. Altcoin, 7 Mayıs’ta piyasanın geri kalanıyla birlikte düşmeye başlayana kadar 0,02 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *