«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. DeFi tarafında kilitlenen toplam değer sadece 6 gün içinde bakın ne kadar düştü?

DeFi tarafında kilitlenen toplam değer sadece 6 gün içinde bakın ne kadar düştü?

DeFi-2.jpg

Kripto piyasasında yaşanan çöküşün ardından bilançolar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Her alanda kayıplar artarken 1 haftalık genel değer düşüşü can sıkıyor. Kripto piyasasındaki düşüş 6 günlük süreç içinde DeFi tarafına da sıçradı. Merkezi olmayan finans sisteminde kilitlenen değerler kayıplarıyla öne çıktı.

Son altı gün içinde, merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değer (TVL), neredeyse yüzde 10 geriledi. 5 Nisan’da 232,88 milyar dolar olan toplam değer bugün 211,43 milyar doları buldu. Bir hafta dolmadan daralma %9,21 olarak kayıtlara geçti.

Defi protokollerinde kilitlenen değer, son 24 saat içinde bu değerin %4,40’ını kaybetti.

DeFi kilitli değerler düşen piyasada silindi

Kripto ekonomisi milyarlarca dolar dökerken, tanımsız manzara da fırtınanın ağırlığını hissetti. Geçen hafta, tanımlı TVL rekor seviyeye yaklaştı. Ancak bu değerin çoğu 5 Nisan’dan bu yana silindi. Şu anda, TVL açısından en iyi tanımlı protokol, %9,52 baskınlık derecesi ile Curve Finance’tir. Curve, geçen hafta %5,30 düşüşle 20,12 milyar dolar civarında bir TVL’ye sahip.

Kilitli değer açısından ikinci en büyük DeFi protokolü 17,43 milyar dolar ile Lido’dur. Fakat Lido, son yedi gün içinde yüzde 13.95 değer kaybetti. Üçüncü en büyük DeFi protokolü olan Anchor, 14.75 milyar dolarlık toplam değere sahip. Yine de Anchor geçen hafta %6.79 kayıptan kurtulamadı.

Geçen hafta artan iki DeFi protokolü arasında %35,34 artışla Cbridge ve %22,44 artışla Platypus Finance yer alıyor. Pazartesi günü kilitlenen 211 milyar dolardan Ethereum, toplamın %55,59’unu 117,52 milyar dolarla yönetiyor.

Terra’nın (LUNA) DeFi TVL’si 26,68 milyar dolar veya 211,43 milyar doların yüzde 12,62’si ile ikinci en büyük varlık. Blockchain tarafından üçüncü en büyük defi TVL ise Binance Smart Chain. Ethereum’un, Terra’nın ve BSC’nin TVL’lerini sırasıyla Avalanche ve Solana’da düzenlenen TVL’ler takip ediyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *