«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. DBS Bank CEO’su: Banka Kurumsal Kripto Tekliflerine Odaklanacak

DBS Bank CEO’su: Banka Kurumsal Kripto Tekliflerine Odaklanacak

home_responsiblebanking

Singapur merkezli DBS Bank CEO’su Piyush Gupta, bankanın akredite ve kurumsal yatırımcılar için kripto tekliflerini genişletmeye odaklandığını söyledi. Bunun yanında düzenleyiciler ve teknoloji hazır olduğunda bireysele de bunları açmayı düşüneceklerini belirtti.

DBS Bank, Kripto Tekliflerini Genişletmeye Odaklanacak

Daha önce Şubat ayında yaptığı önceki kazanç açıklaması sırasında DBS, 2022’nin sonuna kadar bir perakende kripto alım satım birimi başlatmayı planladığını açıklamıştı. Ancak, Nisan ayı başlarında düzenleyici endişeleri gerekçe göstererek planları tamamen değiştirdi.

dbs bank ceosu banka kurumsal kripto tekliflerine odaklanacak 2

Piyush Gupta, bireysele kripto planını da net olarak dışlamadı. Bankanın teknolojiyi olgunlaştırmak ve ölçeklendirmek için akredite ve kurumsal tekliflere odaklanmak istediğini belirtti.

DBS Bank CEO’su Piyush Gupta konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Banka olarak ölçeklendirebileceğimiz büyük bir akredite yatırımcı kripto tabanına sahibiz. Bu yıl Singapur’da bireysel yatırımcılar için bir kripto hamlesi yapmayacağız.

DBS Bank Genel Müdürü Ravi Menon ise şu ifadeleri kullandı:

Bireysel yatırımcıların kripto para birimleriyle uğraşmaması gerektiği için halka sınırsız erişim konusunda oldukça sert bir yol izledik.

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *