«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Dalgalanma (XRP) Düşük Döngüden %190 Arttı, Ama Hiç 3 Dolara Ulaşacak mı?

Dalgalanma (XRP) Düşük Döngüden %190 Arttı, Ama Hiç 3 Dolara Ulaşacak mı?

Ripple, son yıllarda yaşadığı sıkıntılara rağmen kripto pazarında önde gelen bir isim olarak kaldı. SEC ile olan davası devam ederken dijital varlığın çökmesi bekleniyordu, ancak kendi etrafında etkili bir topluluk oluştururken piyasadaki hakimiyetini korumayı başardı. Bununla birlikte, dijital varlık, son boğa koşusu sırasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayan birkaç kişiden biri olmaya devam ediyor ve oraya geri dönüp dönemeyeceğine dair spekülasyonlara yol açıyor.

FUD, Ripple’ın Büyümesini Raydan Çıkarıyor

2017 boğa koşusu sırasında, Ripple (XRP) inanılmaz bir boğa rallisine giderek piyasada bir sıçrama yaptı. Kripto para birimi 3 doların üzerine çıkmayı başardı ve alandaki en büyük kripto para birimlerinden biri olarak konumunu sağlamlaştırdı. Bu, daha fazla yatırımcının tokenin arkasında toplandığını ve çadırlarını orada kurduğunu gördü.

İlgili Okuma | Bitcoin 22.000 Doların Altına Düşerken 57.000’den Fazla Tüccar Tasfiye Edildi

Mitingin zirvesinde, kripto para birimi Ocak 2018’de 3.30 dolara kadar yükseldi Piyasanın geri kalanıyla birlikte düşmeden önce ayı trendi başladı. Bununla birlikte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) buna büyük ilgi göstereceği göz önüne alındığında, XRP’nin düşüşü sadece ayı piyasasını aşacaktır. Bu yazının yazıldığı sırada halen devam etmekte olan kripto alanındaki en belirgin davaya yol açtı.

TradingView.com'dan dalgalanma fiyat tablosu

XRP trading at $0.33 | Source: XRPUSD on TradingView.com

Davayı takip eden FUD, o zamandan beri dijital varlığın büyümesini açıkça geciktirdi. Kripto para birimleri piyasadaki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında bile, XRP bunu yapamadı ve önceki döngü zirvesinin altında sıkıca kaldı.

XRP 3 Doları Geri Alacak mı?

Ripple, son boğa piyasası sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.3 dolara ulaşamadığı için, şu anda ayı trendi ile bunu yapması pek olası değil. Ancak bu noktaya bir kez daha ulaşma olasılığını tamamen ortadan kaldırmaz.

İlgili Okuma | Kripto Piyasası, Tersine Dönme Başlarken Bir Günde 50 Milyar Doları Tıraş Etti

Bakılması gereken önemli bir bileşen, kripto para birimlerinin boğa piyasalarında nasıl hızlı bir şekilde büyüme eğiliminde olduğudur. Mevcut fiyatta, Ripple’ın (XRP) 2018’deki bir önceki en yüksek seviyesini geri almak için 10 kat yapması gerekecek. İlk 10 dijital varlık için tamamen olası bir senaryo. Ancak bu noktaya ulaşmak için bu arayışta önemli olan bir şey var ve o da Ripple’ın SEC ile davasını kazanması.

CEO Brad Garlinghouse, Ripple’ın SEC karşısında muzaffer olacağına olan güvenini dile getirdi. Durum böyle olursa, büyük bir ralli, artık SEC’in soruşturması tarafından tartılmadığından dijital varlığın fiyatını daha da artırırken, yalnızca zafer haberlerini patlatabilir.

Featured image from Investopedia, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *