«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Cynthia Lummis’in Önerdiği Fatura Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Cynthia Lummis’in Önerdiği Fatura Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Cynthia-Lummisin-Onerdigi-Fatura-Bitcoini-Nasil-Etkileyecek.png

Senatör Cynthia Lummis, Wyoming’den bir çiftlik sahibi ve Cumhuriyetçi senatör tanıtıldı Bitcoin ve kripto düzenlemeleriyle ilgili kapsamlı ve kapsamlı bir yasa tasarısı. RFI (Sorumlu Finansal Yenilik) Yasası 7 Haziran’da yayınlandıinci Senatör, New York menkul kıymetler avukatı Kristen Gillibrand ve Demokrat senatör ile birlikte.

İlgili Okuma | Bitcoin Açık Faiz, Fiyat 31.000 Doların Altına Düşerken Düşüyor

Lummis’e göre, önerilen yasa, geleneksel finansal sisteme kripto para biriminin kabul edilmesini sağlayacak. Böylece dijital para birimlerinin meta olarak kabul görmesi sağlanır.

Bitcoin ile Diğer Emtialar Arasındaki Açık Ayrım

Senatör, kripto faturasını dağıtılmadan önce tanıtırken, tasarı yasalaşırsa bir değişiklik getireceğini açıkladı. Menkul kıymetler, emtialar, kripto para birimleri, sabit paralar, koleksiyonlar ve NFT’ler arasında açık bir fark olacağını söyledi.

Ayrıca, menkul kıymetlerin ve emtiaların farklı sınıflandırılması durumu, en fazla emtia olasılığına sahip olduğu için Bitcoin tarafından belirlenecektir.

Cynthia Lummis'in Önerdiği Fatura Bitcoin'i Nasıl Etkileyecek?
BTC günlük grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Ayrıca, enerji fiyatı ile dünya çapında bir makro fiyat ilişkisi olan kıt bir sanal varlığa olan talepler nedeniyle Bitcoin, oynaklığı açısından bir emtiaya güçlü bir benzerliğe sahiptir. Ayrıca, Bitcoin’in enflasyonuna, herkesin indirebileceği BTC jeton madenciliği programlarını kolaylaştıran karmaşık platformlar neden oluyor.

Yakın tarihli bir röportajda Sen. Lummis’e, SEC başkanının dijital para birimlerinin menkul kıymetler olması konusundaki duruşu hakkındaki görüşü soruldu. Onun görüşüne katıldığını söyleyerek cevap verdi.

Ayrıca Lummis, önde gelen iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olarak kabul edilmediğini belirtti. Senatörler, Market Watch tarafından bildirildiği üzere CFTC’nin (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) bunları düzenlemesi gerektiğini bile ekledi.

Bu haber küçük bir adım değil, madencilik ve endüstri temsilcileriyle mevzuat oluşturmak için uzun saatler süren istişarelerin bir ürünü. Lummis, bu önerinin özlü bir düzenlemeye köprü oluşturmasını ve aynı zamanda ilerlemeyi boğmamasını umduğunu belirtti.

Lummis, Bitcoin’i aşırı düzenlemeye gerek olmadığı için endişelenmeye gerek olmadığına dair güvence verdi. Bunu yapmaya çalışırlarsa, varlığın yeniliği daha fazla kabul gördüğü diğer ülkelere geçecektir.

Michael Saylor’un Mevzuattaki Yeri

Belirttiği bir başka şey de, mevzuatın mevcut iki düzenleyicinin yükümlülüklerini açıkça ortaya koyacağıydı. Bu düzenleyiciler, CFTC ve ABD SEC’yi (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) içerir. Daha yeni düzenleyici kurumlar getirmeden kripto para birimleri için mevcut düzenlemeleri ilerletir.

İlgili Okuma | Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Senatör Lummis’in önde gelen danışman MicroStrategy’nin Kurucusu ve CEO’su Michael Saylor’dur. Kripto düzenleyici savunuculuk, yatırım ve kripto para birimleri konusundaki uzun yıllara dayanan deneyimi göz önüne alındığında, önerilen tasarıyı gören ilk kişilerden biri olduğunu açıkladı.

MicroStrategy patronu, Lex Fridman ile “Tech and Science” programında yaptığı röportajda dijital para birimlerini hisse senetlerinden ayırmayı reddetti. Ayrıca, bitcoin ve menkul kıymetlerin aynı olmadığını belirtti.

Featured image from The Pexels, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *