«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-aa-1859390_2

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplanan bakanlar kurulu sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın değindi konular arasında ülkemizdeki ekonomik durumlar da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücrete Yapılacak Zam İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın ülkemizdeki ekonomik durumlara da değindi. Salgın sonrasında yaşanan Ukrayna – Rusya savaşının en çok enerji fiyatlarını etkilediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sebeple ülkemizdeki enflasyonunda yükseldiğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Adana’da bulunan iki petrol kuyusunda bulunan petrolün yüksek kalitede olduğu ve piyasa değerinin 1 milyar dolar olduğunu açıklayan Erdoğan, ülkemizin petrol arama çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

cumhurbaskani erdogandan ekonomi aciklamasi 2

Ülkemizde Ocak 2022 tarihinden itibaren artan döviz kuru ve enflasyonun vatandaşları olumsuz etkilememesi için yakından takip edildiğini belirten Erdoğan, vatandaşların yüksek enflasyonun yükünü bir süre daha sırtlamak zorunda kalacağını belirtti. 2023 yılının Şubat ve Mart aylarından itibaren ülkemizdeki yüksek enflasyon oranının düşüşe geçeceğini söyleyen Erdoğan, asgari ücret üzerinde yeniden değerlendirme yapılması talimatını bakanlara verdiğini belirtti. Erdoğan, Ocak 2022’de asgari ücretlerine, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına yapılan zamların yeterli olmadığını ve vatandaşların bu yüksek enflasyon koşulları altında ezilmesine izin vermeyeceklerini belirtti. Asgari ücrete, memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak olan yeni zamların bir süredir yürütüldüğünü ve çalışmaların 1 Temmuz 2022’de tamamlanacağı belirtildi. Erdoğan bu doğrultuda, yapılacak olan zamların 1 Temmuz 2022 Cuma günü açıklanacağını dile getirdi. Asgari ücret maaşlarına ve diğer maaşlara yapılacak zammın oranı şimdilik bilinmiyor olsa da hükümet cephesinden bu zamların yüzde 40 oranından biraz fazla ya da biraz düşük olabileceği açıklanmıştı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *