«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. CryptoWinter Ne Kadar Sürecek? Cardano Kurucusu Cevaplar Sağlıyor

CryptoWinter Ne Kadar Sürecek? Cardano Kurucusu Cevaplar Sağlıyor

Piyasanın artık resmi olarak bir kripto kışını memnuniyetle karşıladığı aşikar. Çeşitli dijital varlıkların piyasa fiyatları bunu gösteriyor. Ancak beklendiği gibi, uzaydaki yatırımcılar bu kripto kışının ne kadar süreceğini merak ediyor. Önceki pazarlara baktığımızda, pazarın uzun süredir devam ettiği söylenebilir ancak Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ayının ne kadar süre kalacağına dair düşüncelerini paylaştı.

Aylarca Cryptowiner’a Hazırlanın

Bitcoin ve Cardano gibi büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesiyle, piyasanın dibine ne zaman ulaşılacağına dair spekülasyonlar artıyor. Çoğunlukla, uzaydaki yatırımcıları saran olumsuz duygu, bunun sonucunda fiyatlar düşmeye devam ettikçe, pek bir işe yaramadı. Yine de bu, bazılarının piyasanın kaçınılmaz dibe ne zaman ulaşacağını belirlemeye çalışmasını engellemedi.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Pazara yeni bir twee ile hitap eden Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, piyasaya olacağına inandığı şeyi sundu. İlk kripto kışı olanlara hoş geldiniz diyerek başladığı tweet, aynı zamanda bir zaman dilimi koymak için daha da ileri gitti. Ethereum kurucu ortağı için, bu düşüş trendinin haftalarca aylarca devam edeceğine inanıyor.

“Bu sizin ilk kripto kışınızsa, hoş geldiniz” dedim Hoskinson. “2011’den beri çok şey yaşadım ve her zaman soğuk bir buz banyosu gibi çarptılar. Sokak etabında paniğe kapılmış durumdayız. Bir dip bulunduğunda haftalar veya aylar içinde temizlenir. Sonra merdivenden uzun bir tırmanış. ”

ADA Acı Çekmeye Devam Ediyor

Cryptowinter’dan muzdarip tüm dijital varlıklar arasında Cardano (ADA), en çok etkilenen kripto paralardan biri oldu. Akıllı sözleşme yeteneğinin piyasaya sürülmesinin ardından geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,10 $ olan dijital varlık, 2022 Mayıs’ına kadar bu değerin çoğunu kaybetti. Messari Dijital varlığın şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85.39 düştüğünü gösteriyor.

TradingView.com'dan Cardano fiyat tablosu

ADA trading 85% below ATH | Source: ADAUSD on TradingView.com

Ayılar kripto para birimini 0,5 doların altına çektiğinde, imrenilen 1 dolar seviyesine geri dönmesi için tüm umutlar kaybolmuş gibi görünüyor. Bunun anlamı, varlığın şu anda kısa vadeli hareket için önemli bir gösterge olan 50 günlük hareketli ortalamasının önemli ölçüde altında işlem görmesiydi.

İlgili Okuma | Bitcoin Selloff Madenci Ücreti Gelirlerini Artırıyor

Uzun vadede, ADA kötü performans göstermeye devam ediyor. Duyarlılık şimdi tamamen satış lehine çarpıştı ve burayı bir satıcı pazarı haline getirdi. ADA yatırımcıları, şu anda kâr açısından en kötü performans gösterenlerden biri olduğu için, yatırımcıların %70’inden fazlasının kayıp çuvalları tutmasıyla da kan gölünden kurtulmuş değil.

Dijital varlık, bu yazının yazıldığı sırada 0,454 dolardan işlem görüyor.

Featured image from Cointribune, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *