«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Crypto.com’dan MIT’nin Kripto Para Araştırma Programına Destek

Crypto.com’dan MIT’nin Kripto Para Araştırma Programına Destek

crypto-com-coin-cro-logo

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) Medya Laboratuvarında, kripto para araştırma programı olarak Dijital Para Birimi Girişimi (DCI) başlatılmıştı. Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com‘un MIT’nin bu kripto para programına destek verdiği açıklandı.

Crypto.com, MIT’nin Kripto Para Araştırma Programına Hibe Verdi

Crypto.com, bağımsız araştırma ve kripto para geliştirmeye yardımcı olmak için MIT’nin kripto para birimi girişimine 4 yıllık hibe verdiğini açıkladı. Hibenin miktarı ise belirtilmedi. Program, Bitcoin’in güvenliğine ilişkin araştırmalar yapıyor ve ağın temelini oluşturan protokollerin açık kaynaklı olarak geliştirilmesini destekliyor.

Konuya dair yorumlarını paylaşan isim Crypto.com’un COO’su Eric Anziani oldu. Anziani, “MIT’nin Dijital Para Birimi Girişimi, özellikle Bitcoin’in temel protokolünü güçlendirerek sürdürülebilir bir blockchain ekosistemi oluşturmada kritik bir rol oynuyor” dedi.

Kripto borsası Carnegie Mellon University’deki Secure Blockchain Initiative’i de destekliyor ve zincir üzerinde güvenliği geliştiriyor.

crypto comdan mitnin kripto para arastirma programina destek 2

Son olarak borsanın, bu yıl Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacağı açıklanmıştı. Bu hamle ile küresel olarak Crypto.com hakkında daha fazla farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *