«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Coinbase küçülmeye giderken, Binance yükselişini sürdürüyor!

Coinbase küçülmeye giderken, Binance yükselişini sürdürüyor!

701c74f412ebfb351a7f001eac1057fd.jpeg

Krizin ortasında kalan kripto piyasası yeni çıkış yolları arıyor. Artık kurumsallarında beklemesinden dolayı sıcak para girişi bir türlü olmuyor. Para girişi olsa da oldukça sınırlı ve hacimsiz gerçekleşiyor. Bu yüzden de tüm iş iyi haber ve grafiklere kalıyor.

Piyasanın kötü ilerlemesi bazı borsaları da etkiledi. Bunlardan en çok öne çıkan ise Coinbase oldu. Daha öncesinde yeni işçi alımını duyuran Amerika merkezli borsa, sonrasında ise bu hamleyi yavaşlatacağını söylemişti. Şimdi ise mevcut işçilerin bir kısmı ile yolların ayrılacağı haberleri çıktı.

Coinbase kötü bir performans gösterirken, Binance büyümeye devam ediyor. Kripto para borsası yeni bölgelerde hizmet vermek için girişimlerde bulunuyor. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Güneydoğu Asya’da genişleme misyonuyla Güney Kore pazarına yeniden girmeyi planlıyor. Binance’in CEO’su, Fransa’daki VivaTech 2022’de Kore medyasıyla yaptığı röportajda Güney Kore’ye yeniden girme planını açıkladı.

Binance, Güney Kore pazarına yeniden girecek

Binance CEO’su şu anda genişleme ve ortaklıklar yoluyla bir sonraki blok zinciri ve web3 geliştirme dalgasında liderliğini kurmak istiyor. Bunun için birçok Güneydoğu Asya ülkesini ziyaret ediyor. 

Güney Kore, dünyanın en büyük kripto ekonomilerinden birine sahip. Kripto borsası, Özel Finansal Bilgi Yasası (Özel Hükümler Yasası) gibi katı kurallar ve düzenlemeler nedeniyle Ocak 2021’de Güney Kore’den çıkış yapmıştı.

Binance CEO’su, Güney Kore’den Maeil Economic Daily ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Kore’ye yeniden giriş yapmayı düşünüyoruz. Önemli yetenekleri işe almak için iyi bir zaman yaklaşıyor. Web 3.0’ın gerçeğe dönüşmesi için nihayetinde popülerleşme anahtardır. Binance’in nihai hedefi bunun için bir platform olmaktır.”

 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *