«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Coinbase borsasından 30 bin Bitcoin çıkışı oldu

Coinbase borsasından 30 bin Bitcoin çıkışı oldu

3220969_810x458

Bitcoin 40 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışırken, zincir üstü verilerde yükseliş emaresi sayılabilecek bir gelişme görüldü. Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’a göre, ABD merkezli borsa Coinbase’den 30 bin Bitcoin’lik çıkış oldu. Platform CEO’su Ki Young Ju ise çıkışı kurumsal alım sebepli gördüğünü belirtti.

Son dönemde 35 bin dolar ile 45 bin dolar arasında gidip gelen ve birçok analistin gidişatın hangi yönde olacağını tahmin edemediği Bitcoin 40 bin dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken, zincir üstü verilerden ise ilginç bilgiler geliyor.

30 bin BTC çıkışı neyi gösteriyor?

CryptoQuant’ın verilerine göre, ABD’nin ve dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’den 30 bin Bitcoin’lik çıkış oldu. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, konuyla ilgili yaptığı yorumda, “Kurumsal alımlar yine karşımıza çıkıyor olabilirler çünkü başkanlık kararnamesi herhangi bir engel teşkil etmemişti” dedi.

“OTC’lerde kullanılmak üzere…”

Bir takipçisinin “Emin misin? Soğuk cüzdanlara yapılan bir iç transfer olabilir” yorumuna da cevap veren Ki Young Ju şu ifadeleri kullandı:

“Bir kısım BTC soğuk cüzdanlara gitti ancak büyük miktar gibi durmuyor. Bu tür işlemler, Coinbase çok önemli miktarda Bitcoin’i hareket ettirmek istediğinde yaşanıyor. Büyük ihtimalle, kurumsal şirketlerden gelen talepler üzerine OTC anlaşmalarında kullanılmak için Coinbase saklama cüzdanlarına gitti”

Bilindiği üzere, kripto para borsalarından yapılan BTC çıkışları genelde Bitcoin için olumlu bir hamle olarak görülüyor. Kısa vadede satış düşünmeyen yatırımcılar, Bitcoin’lerini borsalarda tutmak yerine soğuk cüzdanlara çekiyorlar. Borsalara girişin arttığı dönemler ise yatırımcıların satış amaçlı yaptıkları hareketler olarak görülüyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *