«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Citibank: UST’nin Çöküşü USDT’den Çıkışları Tetikledi

Citibank: UST’nin Çöküşü USDT’den Çıkışları Tetikledi

citibank

Citibank, kısa süre bir kripto para raporu yayımladı. Yayımlanan raporda, kripto para birimlerinin şimdilerde zirveden çok uzakta olduğu ve terraUSD‘nin (UST) çöküşünden sonra stablecoin’lerle ilgili endişelerin artmasıyla birlikte en büyük stablecoin olan Tether’den (USDT) de çıkışların arttığı vurgulandı.

Citibank, Kripto Raporunu Yayımladı: UST ve USDT İlişkisi

Piyasa değeri bakımından lider stablecoin Tether (USDT) de Terra’da yaşanan çöküşten dolaylı yoldan etkilendi. Algoritmik stablecoin UST‘nin dolara olan sabitini kaybetmesi, diğer stablecoin’lerle ilgili endişeleri de artırdı. Durum böyle olunca en büyük stablecoin USDT’den çıkışlar fazlalaştı.

Raporda, söz konusu endişelerin büyük olasılıkla kripto pazarlarındaki düşüşleri artırdığı bilgisine yer verildi.

citibank ustnin cokusu usdtden cikislari tetikledi 2

Citi’ye göre, Luna (LUNC) çöküşü esnasında ticaret hacimleri ve aktif adresler arttı. Bu da kullanıcı benimsemesini işaret ediyor. Ancak, bu artışların o zamandan beri önceki seviyelere, hatta eski seviyelere döndüğü de söylendi. Raporda konuyla ilgili şu yorum yapıldı: “Volatilite kullanıcı benimsemesini etkiledi”

Citi, ticaret hacimlerinde ve vadeli işlem pozisyonlarında bir azalma olduğuna işaret etti. Ancak bunun yatırımcının ilgisinde toptan bir düşüş yaşatmadığının da altını çizdi.

DeFi‘de kilitli toplam değer (TVL) ABD doları cinsinden düştü. ancak ETH açısından istikrarlı devam etti.

CoinDesk‘e göre Morgan Stanley (MS), Salı günü yayınladığı bir raporda, kripto piyasalarındaki zayıflığın, bir dolarlık stablecoin’in başarısızlığının ve DeFi‘deki kaldıracın azalmasının “niceliksel sıkılaştırmanın kripto eşdeğeri” ile sonuçlandığını söyledi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *