«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Çığ Çentikleri Kesintisiz Hafta Ortası Sıçrama

Çığ Çentikleri Kesintisiz Hafta Ortası Sıçrama

Cig-Centikleri-Kesintisiz-Hafta-Ortasi-Sicrama.png

Avalanche’ın yerel tokeni AVAX, bu hafta güçlü bir yükseliş kaydetti ve altcoinin mevcut fiyatlarında çok fazla çekiş kazandığını gösteriyor.

Bu yazı itibariyle, AVAX son yedi gün içinde %1.9 artışla 19.95$’dan işlem görüyor, Cuma günü Coingecko gösterisinden alınan veriler.

Tokenin piyasa değeri, önceki 24 saatte yüzde 4’ten fazla ve Salı günü yüzde 11’den fazla büyüdü, hafta sonu düşüş performansından hızlı bir dönüş.

Önerilen Okuma | CEL Token Fiyatı Santigrat İflas Ederken %50 Düşüyor

AVAX Token İyi Biriktirmenin Keyfini Çıkarıyor

Gün içi işlemlerde işlem hacmi yüzde 73 arttı. Bu, tokenin şimdi alındığını ve alıcıların aktif olarak AVAX ticareti yaptığını gösterir.

AVAX’ın fiyatındaki en son artış, hisse senedinin Haziran destek seviyelerini yeniden test etmesinden sonra gerçekleşti. Bu sonuç, AVAX’ın kama şeklinden çıktığı için dalgalanan fiyat davranışı ile tutarlıdır.

Image: The Coin Republic

Bu performans sonraki iki hafta boyunca devam ederse, direnç gerçekleşmeden önce küçük bir artış beklenebilir.

AVAX fiyatı, 50 ve 200 Üstel Hareketli Ortalama ile birlikte 18.26 $ bariyerini bir destek tabanına dönüştürdü. Bu faktörler, Avalanche’ın gelecekteki yönünü belirlemek için çok önemlidir.

Çığ 21$ Seviyesini Yeniden Test Ederken Görüldü

Tokenin fiyatının bu seviyeden sıçraması koşuluyla, yatırımcılar 200 dört saatlik hareketli ortalamayı 20.01$’da yeniden test etmek için %10’luk bir artış bekleyebilirler. Alıcılar devam ederse ve yukarıda belirtilen seviyeyi aşarsa, Avalanche 21.47 $ bariyerini yeniden test edecek.

AVAX, boğalar sürücü koltuğunu geri almadan önce Çarşamba günü 16.37 doların en düşük seviyesine ulaştı. Token, göreceli güç endeksinin yüzde 50 seviyesine yakın satış baskısı nedeniyle bir miktar dirençle karşılaştıktan sonra gün 18.20 dolar civarında işlem gördü.

Token, göreceli güç endeksinin yüzde 50 seviyesine yakın satış baskısı nedeniyle bir miktar dirençle karşılaştıktan sonra gün 18.20 dolar civarında işlem gördü. Çarşamba gününden bu yana, altcoin için Para Akışı Endeksi (MFI) önemli bir birikim gösterdi.

AVAX total market cap at $5.6 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

DeFi’de Çığ TVL Artıyor

Bu arada, Avalanche’ın ikinci çeyrek için Kilitlenen Toplam Değeri, DeFi’de kilitlenen AVAX miktarı artmasına rağmen, çeyreğe göre USD bazında neredeyse %70 azaldı.

Önerilen Okuma | Döngü Son 2 Ayda Sallanıyor – LRC Döngüde Kalabilir mi?

Ağ staking ve ademi merkeziyetçilik ayı piyasası boyunca sağlam kaldığından, son piyasa oynaklığı ağın sağlığını etkilemedi.

AVAX, şeylerin zincirleme tarafında da birçok avantaj sağlar. Örneğin, balinaların elinde tuttuğu arz, Perşembe günkü aylık en düşük seviyesi olan %43.55’ten Cuma günü aylık en yüksek seviyesi olan %43.89’a yükseldi.

2021’de kayda değer bir büyüme yaşadıktan sonra, Avalanche ağının kullanım sayıları bu yılın ilk çeyreğinde istikrar kazandı ve finansal performansı iyileşti.

Büyüme planlarının uygulanması, alt ağ gelişimi ve ekosistem genişlemesi dahil olmak üzere ilk çeyreğin sonuçlarına birkaç önemli kilometre taşı katkıda bulundu. Q2 2022 için görünüm iyimser ve güçlü ivmenin devam etmesi bekleniyor.

Featured image from Fintechs.fi, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *