«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Çığ (AVAX) İyimserlik Gösteriyor Ama Bu Bir Fiyat Ters Çevrilmesi mi?

Çığ (AVAX) İyimserlik Gösteriyor Ama Bu Bir Fiyat Ters Çevrilmesi mi?

Cig-AVAX-Iyimserlik-Gosteriyor-Ama-Bu-Bir-Fiyat-Ters-Cevrilmesi.png

Çığ (AVAX) grafiğinde iyileşme gösterdi. Son 24 saat içinde altcoin eve %4.8 kazanç getirdi. Önemli bir günlük kazanç olmasına rağmen, AVAX uzun süredir devam eden fiyat tabanının altında işlem görüyor.

Yatırımcıların şu anda madeni parayı satın almak için sadece günlük kazancı yeterince iyi bir neden olarak görmeleri zor. Madeni para için teknik, AVAX’ın yazı yazarken iyi bir satın alma olabileceğini düşündürebilecek güçlü bir yükseliş önermedi.

Avalanche (AVAX) geçen hafta piyasa değerinin %8’ini kaybetti. Bu, birçok yatırımcıyı varlığı tasfiye etmeye ve ayrılmaya zorladı. AVAX uzun vadeli destek alanının altına düştüğünden, bu yatırımcılar için önemli bir kırmızı bayrak görevi görebilir.

AVAX için bir sonraki sağlam destek alanı 20 dolardı. Madeni para, bir yıl önce Ağustos ayında mevcut fiyat seviyesinde işlem gördü.

Çığ Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Çığ
Çığ bir günlük grafikte 31$’dan işlem görüyor | Kaynak: TradingView’de AVAXUSD

Avalanche (AVAX) yazı yazılırken 31 dolardan el değiştiriyordu. Altcoin, yaklaşık bir haftadır bu fiyat işaretinde yatay olarak işlem görüyor. Geçen yıl bu fiyat işaretini tekrar ziyaret etti, ancak o zamanlar madeni para yükseliş trendindeydi.

Madeni para için ani direnç, daha önce belirlendiği gibi 40 dolardı. Mevcut fiyat seviyesinin altına bir düşüş, AVAX’ı 20 dolarlık destek işaretine yaklaştırabilir. 20 $ işaretine yakın bir yere yerleşmemek, AVAX’ı 12 ila 9 $ destek seviyesi arasında herhangi bir yere getirebilir.

Teknik Analiz

Çığ
Çığ, bir günlük grafikte düşük satın alma gücünü gösteriyor | Kaynak: TradingView’de AVAXUSD

Altcoin, grafiğinde zayıflığı göstermeye devam ediyor. Teknik görünüm düşüş eğilimi gösteriyor çünkü piyasada alıcılar görünmüyor. Coin’in geçen yılki fiyat seviyesi olan Ağustos’u tekrar ziyaret etmesiyle AVAX piyasadaki satıcıların elinde kaldı.

Göreceli Güç Endeksi’ne göre, gösterge aşırı satım işaretini sınırlıyordu. RSI yarı çizginin üzerine çıkmayı başarana kadar ve olmadıkça, bu fiyat hareketini tersine çevirmek için çok erken.

Fiyat yönünü okuyan Yönlü Hareket Endeksi’ne göre ayılar kontrol altında. -DI çizgisi, düşüş eğilimini gösteren +DI işaretinin üzerindeydi. Ortalama Yön Endeksi çizgisi (kırmızı) 50 işaretine yakındı, bu okuma, fiyat hareketinin daha az tersine dönüş işaretiyle güçlü olduğu anlamına geliyordu.

Önerilen Okuma | Kripto Heyelan Devam Ederken Çığ %16’dan Fazla Parçalanıyor

Çığ
Çığ bir günlük grafikte al sinyali veriyor olabilir | Kaynak: TradingView’de AVAXUSD

Bir günlük grafikte, AVAX’ın teknik bilgisi, yazı yazılırken fiyat yönünde olası bir değişikliğe işaret etti. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama aka MACD, yarım çizginin üzerinde yeşil bir sinyal çubuğu görüntüledi.

Yarım çizginin üzerindeki yeşil sinyal çubuğu, bir satın alma sinyali anlamına gelebilir, eğer devam eden satın alma sinyallerine tanık olunursa, fiyat momentumunda bir değişiklik anlamına gelebilir.

Parabolik SAR da fiyat mumlarının altında bir noktayı gösteriyor, bu fiyat yönünde bir değişiklik anlamına geliyor. Yaklaşan işlem seanslarında şamdanların altında daha fazla nokta görülürse, AVAX grafiğinde bir toparlanma gösterebilir.

Önerilen Okuma | Cardano (ADA) 0,524 Dolar’da Çengelleniyor; Yükseliş Yörüngesi Geliyor

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *