«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. CFO, MicroStrategy’nin Bitcoin’lerinden Hiçbirini Bırakmayacağını Açıkladı

CFO, MicroStrategy’nin Bitcoin’lerinden Hiçbirini Bırakmayacağını Açıkladı

MicroStrategy, Bitcoin satın almaya başladığından beri kripto dünyasında önemli bir oyuncu haline geldi. Holdingleri, dünyanın en büyük bitcoin holdinglerine sahip halka açık şirket olarak yerini sağlamlaştırdığını gördü. Dikkate değer bir gerçek, şirketin 2021 boğa rallileri sırasında BTC’sinin iyi bir kısmını satın almış olması. Dijital varlığın fiyatı düşmeye başladığından, MicroStrategy’nin BTC’sini boşaltmaya başlayıp başlamayacağına dair spekülasyonlar oldu.

MicroStrategy BTC Satmayacak

MicroStrategy kısa süre önce, şu ana kadar şirketin stratejisine bağlı görünen yeni bir Finans Direktörü Andrew Kang’ı atadı. Firma geçmişte BTC’sini uzun süre elinde tutacağını ve satma planı olmadığını açıklamıştı. Kang, birçok spekülasyon arasında yakın zamanda yapılan bir röportajda bu stratejiyi yineledi.

İlgili Okuma | Bitcoin 29.000 Dolara Düşerken El Salvador İçin Daha Fazla Stres

Kang ile konuştu Wall Street Journal MicroStrategy’nin hala bitcoin’ini elinde tutmaya kararlı olduğunu açıkladı. Daha da önemlisi, CFO, şirketin hissedarlarından herhangi bir BTC’sini gerçekten satması için herhangi bir baskıyla karşılaşmadığını açıkladı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC starts another recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Şu anda BTC yatırımı kayıpta olsa bile, Bitcoin’ini elinde tutma kararlılığını koruyor. Bu aynı zamanda, yatırımcılara MicroStrategy’nin BTC’sinin hiçbirini ayı piyasasından atmayacağına dair güvence vermek için Twitter’a giden CEO Michael Saylor tarafından da tekrarlandı. Firmanın bitcoin ile ayakta durmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

BTC Milyonlarca Değerinde Olacak

CEO Michael Strategy, kurulu BTC’ye yatırım yapmaya ikna etmenin temellerinden biri olan kişisel yatırımı olan bir bitcoin maksimalistidir. Saylor, dijital varlığın gelecekte çok para değerinde olacağına ve bir milyon doların üzerine çıkacağına inandığı gerçeğini her zaman dile getirdi.

Saylor bir röportajda ortaya çıktı Yahoo Finance ile gelecekte 1 milyon dolara kadar ulaşan öncü dijital varlığı gördüğünü söyledi. Ayrıca, uzaydaki diğer kripto para birimlerine göre üstünlüğünü vurgularken buna “geleceğin para birimi” adını verdi.

İlgili Okuma | Borsa Girişleri, Piyasa İyileşmek İçin Mücadele Ederken Bitcoin ve Ethereum’u Kayar

CEO, MicroStrategy’ye gelince, konu BTC satın almak olduğunda “fiyatlandırma hedefi” olmadığını açıkladı. Şirketin madeni parayı yerel zirvelerinde almaya devam edeceğine inanıyor. İlginç bir şekilde CEO, bitcoin piyasa değerinin bir gün 100 trilyon dolara kadar çıktığını gördüğünü söyledi.

MicroStrategy şu anda bilançosunda 129.218 BTC tutuyor. Tüm bitcoinlerinin toplam giriş değeri 3,97 milyar dolar. Holdinglerinin mevcut değeri 3.924 milyar dolar iken, şirketi yaklaşık 46 milyon dolar zarara sokuyor.

Featured image from Onewsonline, chart from TradingView.com

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *