«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Celsius’tan İlginç Teklif: Paranı Tut veya Eksik Çek

Celsius’tan İlginç Teklif: Paranı Tut veya Eksik Çek

f92f5b3d6505d6ac307a7a687f1b00ec (1)

Kripto para sektörü oldukça kritik bir dönemde geçiyor. Hem düzenleyiciler hem de şirketler tarafında önemli kararların alındığı bu dönemlerde yatırımcı tarafında ise yatırım konusunda tedirgin durumda. Bu noktada yakın zamanda iflas açıklayan Celsius’tan da ilginç bir teklif geldi. Celsius yatırımcılarının paralarını tutmalarına devam edebileceklerini ancak erken çekmek isterlerse eksik ödeme yapacaklarını açıkladı.

Celsius'tan İlginç Teklif: Paranı Tut veya Eksik Çek

Celsius: İster Paranı Tut, İster Eksik Çek

Kısa bir süre önce iflasını açıklayan Celsius‘un makeme öncesi paylaştığı sunumda dikkat çeken detaylar yer aldı. Kripto lending hizmeti sunan proje, yatırımcılarının paralarını ödeyemediği için ilginç bir çözüme gitti. Paylaşılan sunumda yatırımcıların paralarını hemen çekmek isterlerse varlıklarından kesinti yapılacağını belirtti.

Celsius’un şu anda tükenmiş CEL tokeninde 600 milyon dolar ve ayrıca 5.5 milyar dolarlık yükümlülükler dahil olmak üzere 4.3 milyar dolarlık varlıkları bulunuyor. Şirket, müşterilere indirimli nakit ödeme alma seçeneği veya CEL token’larının dağıtımını içerebilecek “uzun kripto” olarak kalma seçeneği sağlayacak bir Bölüm 11 planını onaylayacağını da ekledi.

Bu noktada yatırımcıların nasıl tepki vereceği belirsiz ancak Celsius parasını erken çekip eksik almayı göze alan kullanıcıların kayıpları ile uzun dönem kullanıcılarını dengelemek istiyor gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *