«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Cardano Vasil Hard Fork Lansman Tarihi Belirlendi, Haber Alma Zamanı Mı?

Cardano Vasil Hard Fork Lansman Tarihi Belirlendi, Haber Alma Zamanı Mı?

Cardano ağındaki merakla beklenen Vasil Hard Fork yeniden planlandı. Hard fork’un son birkaç yılda ağ üzerinde yapılan çalışmaları ileriye taşıması bekleniyordu. Bu nedenle, 29 Haziran’daki lansman haberi ağ için büyük bir heyecan yarattı ve yerel tokeni ADA’nın fiyatının yükseldiğini gördü. Şimdi, gecikmeyle birlikte yatırımcılar, Cardano söz konusu olduğunda duruşlarını ve stratejilerini yeniden değerlendirmek zorunda kaldılar.

Vasil Hard Fork Ne Zaman Piyasaya Sürülüyor?

göre Blog yazısı Cardano’nun arkasındaki geliştirici IOG’den, Vasil Hard Fork’un lansman tarihi dört hafta daha geriye alındı. Bu nedenle, daha önce açıklandığı gibi önümüzdeki hafta lansman yapmak yerine, kullanıcıların sert çatalın tamamlanması için Temmuz ayının son haftasına kadar beklemesi gerekecek.

İlgili Okuma | Bitcoin Kurtarma Santigrat Tasfiyesinden Kurtuldu, Ama Ne Kadar?

Bunun gibi gecikmeler kripto alanında yeni değil. Ethereum’un konsensüs katmanına geçişi bir süredir üzerinde çalışıyor ve bu süre içinde birçok gecikmeye maruz kaldı. Cardano, blog gönderisinde gecikmenin nedenlerinin bugüne kadar bulunan hatalar olduğunu belirtiyor. Özellikle, geliştiricilerin çözmeye çalıştığı yedi hata var. Bunların hiçbiri özellikle ‘şiddetli’ olmamasına rağmen.

TradingView.com'dan ADA fiyat tablosu

ADA price declines to $0.49 | Source: ADAUSD on TradingView.com

Gönderi ayrıca geliştiricinin %95’inin Plutus V2 test komut dosyalarıyla yapıldığını belirtiyor. Vasil hard fork’un bugüne kadar ağdaki en karmaşık geliştirme ve entegrasyon olduğunu ve bu nedenle zorlu bir süreç olduğunu eklemek.

Cardano Satın Alma Zamanı?

Her şeyde olduğu gibi, Vasil Sert Çatal gibi önemli bir yükseltme, dijital varlıkların fiyatları üzerinde çeşitli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle yatırımcılar her zaman en fazla yutturmaca olacak zamanlarla birlikte zaman ayırmaya ve satın almaya çalışıyorlar.

Yükseltme, dört hafta daha ileri itildiğinden, satın alma fırsatını çok geriye itti. Dijital varlığın fiyatı önümüzdeki üç hafta içinde 20 günlük hareketli ortalamasının altına düşerse, yutturmacanın yüksekliğini yakalamak için kripto para birimine girmek için iyi bir fırsat sunacaktır.

İlgili Okuma | Bitcoin 20.000 Doların Üzerine Çıktıkça Tasfiyelerde 250 Milyon Doların Üzerinde

Çoğunlukla “söylentiyi al ve haberleri sat” devreye girdiğinde, kripto para birimini her zaman söylentiler başlamadan hemen önce satın almak en iyisidir. Ve daha sonra, lansman sırasında, fiyatın düştüğü zaman olan iyi miktarda damping görecek. Bu, Cardano ağında akıllı sözleşmeler yeteneğinin başlatılmasından önce ve sonra meydana gelen şeyin aynısıydı.

Dijital varlığın fiyatı şu anda bu yazının yazıldığı sırada 0,504 dolardan işlem görüyor. Bir sonraki ana direnç noktası 0,55 dolar, destek ise 0,43 dolar.

Featured image from Zipmex, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *